nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Antydepresant i wypadanie

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Włosy
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
fallea


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 79


Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 8:05
Temat postu: antydepresant i wypadanie
Odpowiedz z cytatem


Czesc!
Od miesiaca jestem zmuszona brac lek lexapro (antydepresant). Dzieki niemu duzo lepiej sie czuje ale niestety mam kilka objawow ubocznych a jednym z nich jest wypadanie wlosow:( Mam dlugie wlosy, do polowy plecow, dlugo je zapuszczalam, a teraz smutno mi patrzec jak codziennie wychodzi mi ich mnostwo. I niedlugo pewnie bede musiala sciac, bo takie przerzedzone, dlugie wlosy wygladaja zle.
Czy moze ktos sie orientuje, jaki jest mechanizm wypadania wlosow przy przyjmowaniu podobnych lekow i czy mozna cos z tym zrobic - oprocz oczywiscie odstawienia leku, bo jednak moje samopoczucie i zdrowie jest wazniejsze. Tylko boje sie tego wypadania, poniewaz lek bede brac przez co najmniej 9 miesiecy, a potem jeszcze kuracja podtrzymujaca.
Przy tym tempie wypadania niedlugo nie bede w ogole musiala wchodzic na watek Wlosy na tym forum:(

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d'Opuntia de Figue


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 53
Skąd: Świnoujście

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 18:37
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Hej fallea. Jestem w podobnej sytuacji do Twojej, z tym, że jestem 31-letnim chłopcem Wink i biorę antydepresant o nazwie ParoMerck (od początku tego roku). Mimo brania najmniejszej teraupetycznej dawki skutki uboczne (nie subiektywne) kuracji dało się zauważyć - obniżone libido, zwiększenie masy ciała (pomimo nie zwiększonego apetytu i nie zmienionych nawyków żywieniowych), osłabienie siły mięśni, no i oczywiście zwiększenie problemów z włosami - wypadanie, osłabienie (stały się takie wiotkie i liche). Tendencje do wypadania mam od dawna, jednak od kiedy biorę prochy sytuacja się nasiliła. Jednak prowadząca mnie pani psychiatra (z długim stażem) ZAPRZECZYŁA, jakoby istniał związek między stosowaniem antydepresantów z jakiejkolwiek grupy, a wypadaniem włosów. Podobne stwierdzenie padło na forum portalu lysienie.info...

Jednak ja wierzę, iż jakiś związek musi być. W jakiś sposób anydepresanty zaburzają przemianę materii. Musi to mieć miejsce, skoro ludzie w trakcie kuracji przybierają na wadze albo chudną. Jest to chemia nie tak obojętna dla naszego organizmu (zalecane jest kontrolowanie morfologii krwi i czynności wątroby w trakcie kuracji tego typu lekami). Swego czasu, zachęcony dobrymi recenzjami w internecie, kupiłem suplement diety (kapsułki wzmacniające włosy) firmy Dermedic o nazwie Capilarte. Za opakowanie 30 sztuk zapłaciłem dwadzieścia-parę złotych. Starczyło mi to na miesiąc i po zakończeniu przyjmowania odczułem pozytywne skutki ich działania. Zaczęło mi wyrastać sporo mocnych włosów. Ale ze względów finansowych nie zaopatrywałem się już więcej w ten preparat i żałuję, bo gdybym wyłożył troszkę kasiorki i kupił opakowanie 90-szt., to zapłaciłbym mniej i kuracja miałaby wtedy sens (wiadomo - suplementy diety, zwłaszcza te działające na włosy, należy przyjmować przez dłuższy okres). Ja ze względu na towarzyszący mojej nerwicy Zespół Jelita Drażliwego, nie mogę sobie pozwolić na "zdrowe odżywianie" Sad Po spożyciu większości owoców i warzyw przeżywam katusze Sad Dlatego też, będąc świadom tego, iż mojemu organizmowi może brakować wielu witamin, minerałów, itd. testuję różnego typu "cuda w kapsułkach". Z myślą o włosach także. Pozdrawiam i życzę wyjścia na prostą w kwestii zdrowotnej i poprawy sytuacji na głowie! Flowers

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ayem
Administrator

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 1116


Wysłany: Nie Sty 03, 2010 4:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


hm, ciekawe.

pierwsza moja mysl tez byla taka, ze antydepresanty nie powinny miec wplywu na wypadanie wlosow.

teraz w innym watku znalazlem cos takiego:

Pseudonim napisał:
Leki powodujące łysienie(znalezione na łysienie.info)
(...)
Depression

Antidepression drugs, including:
Anafranil (clomipramine)
Elavil (amitriptyline)
Norpramin (desipramine)
Pamelor (nortriptyline)
Paxil (paroxetine)
Prozac (fluoxetine)
Sinequan (doxepin)
Surmontil (trimipramine)
Tofranil (imipramine)
Vivactil (protriptyline)
Zoloft (sertraline)

kiedys przez dwa lata bralem zoloft (sertralina) ktory jest na tej liscie. nie wylysialem jednak po nim ani troche.

moze to jest tak, ze jak ktos ma predyspozycje to bedzie gubil wlosy i po antydepresantach, a jak nie - to nie Question

jak tam sytuacja falleo?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fallea


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 79


Wysłany: Pon Sty 04, 2010 10:18
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Witajcie!
Bardzo dziękuję za odpowiedzi:)
Nie odzywałam się dawno, bo troszkę unikałam tego przykrego dla mnie tematu.
Niewątpliwe istnieje związek między tego typu lekami a wypadaniem. Po (stopniowym) odstawieniu leku włosy po kilku dniach przestały wypadać! Niestety potulnie do niego wróciłam już po miesiącu. Wkrótce będę miała przepisany nowy lek, który mam nadzieję nie będzie negatywnie wpływał na włosy. Szkoda tylko, że od razu nie skontaktowałam się z lekarką tylko brałam lek dalej sądząc, że może "oragnizm sie przyzwyczai" i włosy przestaną wypadać.
Opuncja, trzymaj się, życzę Ci szybkiego i trwałego powrotu do zdrowia i dobrego samopoczucia!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mentha


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 155


Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Cytat:
Fluoxetin
4.8. Działania niepożądane
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:
(...) Łysienie, nadmierne pocenie się.

http://leki-informacje.pl/jamnik/img/galeriapli...etinPolph_spc.pdf

Podobnie ocenia się ryzyko w przypadku paroksetyny, o ile dobrze pamiętam Rolling Eyes i chodzi raczej o gwałtowną i przejściową utratę owłosienia Question Paroksetynę stosowałam niemal przez rok, po nieudanej próbie wprowadzenia fluoksetyny. Po żadnym z tych środków nie miałam problemów z takim właśnie wypadaniem włosów; po prostu pogarszała się ich kondycja, traciły naturalny blask, osłabiały się, ale to było spowodowane znaczną utratą wagi i innymi działaniami niepożądanymi, które wystąpiły.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dakna


Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 1


Wysłany: Pon Maj 10, 2010 18:38
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


sertralina podnosi poziom prolaktyny w organizmie. wysoka prolaktyna moze powodowac lub wzmagac wypadanie włosow

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Strona 1 z 1
Wyświetl posty z ostatnich:  
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Włosy
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Kontakt  Prywatność
© Laboratorium Urody
Powered by phpBB