nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Benzoyl peroxide / Nadtlenek benzoilu

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Problemy skórne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lenna

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 17:19
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wg mojej wiedzy płyn jest nie do zdobycia. O krem (Aknerodix) jednak warto zahaczyć. Dla mnie to prawdziwe wybawienie, nawet pory mam sporo węższe, a po pierwszym szoku - skórę lepiej nawilżoną niż przed kuracją BP. Zniknęło też zaczerwienie; dopiero teraz widać jak anemicznie wyglądam Rolling Eyes

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ayem
Administrator

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 18:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Z tym nawilżeniem po BP mam tak samo.
Suchość nie zawsze oznacza suchą skórę, jest to też jeden z objawów stanu zapalnego (innym jest zaczerwienienie), a BP jak wiadomo działa przeciwzapalnie, stąd nawilżenie może paradoksalnie wzrosnąć.

Ja nie widzę różnicy między Brevoxylem, Akneroxidem i Benzacne, oprócz konsystencji oczywiście. Dla mnie one wszystkie działają tak samo. Może Brevoxyl działa mocniej, jakby głębiej, Ale zauważyłem to dopiero, gdy w zeszłym roku zacząłem stosować go na dzień pod filtr. Brevoxyl zawiera izosorbid dimetylu, który rozpuszcza kryształki nadtlenku i zwiększa jego penetrację.

NB można łaczyć np z kwasami - NB na dzień pod filtr, a np BHA na noc. Niektórzy praktycy nawet radzą stosować go przed/na początku kuracji retinoidami/kwasami. Ze względu na swoje antybakteryjne i przeciwzapalne działanie może zapobiegać początkowemu 'wysypowi' i podrażnieniom.

lenna

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 7:59
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ayem napisał:
Z tym nawilżeniem po BP mam tak samo.
Suchość nie zawsze oznacza suchą skórę, jest to też jeden z objawów stanu zapalnego (innym jest zaczerwienienie), a BP jak wiadomo działa przeciwzapalnie, stąd nawilżenie może paradoksalnie wzrosnąć.

Dokładnie tak ja to odbieram. Zgaszony stan zapalny = zanik suchości i łuszczenia skóry (to ostatnie praktycznie do zera).

Mike

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 22:22
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie moge nigdzie znalezc Akneroxidu w formie kremu,jedynie zel;/

Szkoda,ze wycofano ten w formie plynu,byl najlepszy.Benzacne jest meczace w uzywaniu,a Brevoxyl troche za bardzo mnie podraznial z tego co pamietam.
Tak na marginesie,mnie sie bardzo podoba efekt,jaki mialem po BP,przede wszytskim dlatego,ze skora twarzy wreszcie miala taki kolor jak reszta ciala (albinos totalny;p).Po wszelkich zoracach i innych meczacych preparatach,ktore zawsze powodowaly u mnie wiekszego lub mniejszego buraka,to mila odmiana.Osobiscie,mnie nie przeszkadza bardzo duza bladosc skory,tak dlugo jak ta skora jest zadbana i czysta,tj. wolna od pryszczy,to jest ok.
Teraz testuje serum migdalowe z BU,wczesniej tonik BHA (kolejne nieudane podejscie),rowniez z BU,ale widze ze cos nie gra,a skora nie jest tak fajna jak podczas stosowania Duacu,no i od kilku dni,znow zaczynaja sie pojawiac stany zapalne.
Chyba musze przyjac do wiadomosci,ze jedyne co u mnie dziala,to Zorac oraz BP.

A czy wiecie moze,czy w PL dostepne sa preparaty z BP o stezeniu 2.5?

ayem
Administrator

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 23:59
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Akneroxidu kremu nie ma, jest tylko żel. Lenna napisała 'krem', bo żel w rzeczywistości ma lekko kremową konsystencję i barwę.

Ja najbardziej chyba jednak lubię poczciwy Benzacne - jest taki leciutki Laughing Polecam używać pod nawilżacz. Na tak traktowanej skórze idealnie się rozprowadza i wchłania.

Preparatów 2.5% u nas nie ma, są chyba tylko w Stanach. Też żałuję.

Mike

Wysłany: Nie Maj 19, 2013 13:07
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Aha,czyli krem,to zel.W porzadku,juz rozumiem;)

Benzacne chyba robilo taka jakby skorupe na twarzy?Nie pamietam za bardzo,bo ostatnim razem,uzywalem go 8lat temu,moze teraz cos zmieniono w konsystencji,ale wtedy kiepsko mi sie go uzywalo.Wolalem jednak Brevoxyl,lub ,najlepiej Akne L.

A co z wolnymi rodnikami,ktore uwalnia BP?Czy robicie lub uzywacie czegos dodatkowo,co sprawia,ze zmniejsza to szkody wyrzadzone skorze?

ayem
Administrator

Wysłany: Nie Maj 19, 2013 20:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Konsystencja Benzacne raczej się nie zmieniła. Przy równoczesnym nawilżaniu, mi nie robił skorupy.

Na kwestię wolnych rodników ja patrzę tak: Stany zapalne, zaczerwienienie towarzyszące trądzikowi, ale też np rosacei, to także źródło dużej ilości wolnych rodników, prawdopodobnie większej niż stosowanie BP, który tenże stan zapalny redukuje. W najgorszym wypadku wolnorodnikowy bilans wychodzi więc na zero.

Noor

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 8:46
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mike napisał:
Teraz testuje serum migdalowe z BU,wczesniej tonik BHA (kolejne nieudane podejscie),rowniez z BU,ale widze ze cos nie gra,a skora nie jest tak fajna jak podczas stosowania Duacu,no i od kilku dni,znow zaczynaja sie pojawiac stany zapalne.
Chyba musze przyjac do wiadomosci,ze jedyne co u mnie dziala,to Zorac oraz BP.

Być może, tak jak u mnie, ostatecznie okaże się że ŻADNE kwasy ci nie służą, a tylko wypryszczają lub podrażniają. Łącznie z askorbinowym Wink

Mike napisał:
A czy wiecie moze,czy w PL dostepne sa preparaty z BP o stezeniu 2.5?

Nie.
Ale może Panoxyl 2.5% wrócił już do aptek w Raichu.

Rząd Indii przyznał delfinom status non human persons. Przysługują im podstawowe prawa do życia i wolności, takie same jak ludziom. Nie wolno na nie polować, trzymać w niewoli w parkach rozrywki i laboratoriach.
Mike

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 13:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Noor napisał:

Być może, tak jak u mnie, ostatecznie okaże się że ŻADNE kwasy ci nie służą, a tylko wypryszczają lub podrażniają. Łącznie z askorbinowym Wink

Tez sie tego obawiam,bo glikol i bha fatalnie na mnie dzialaja (tydzien ich uzywania i z twarzy idealnie czystej mam wulkan obok wulkanu),ale do migdala juz kiedys robilem podejscie.Mialem 2 peelingi u dermatologa i bylo fajnie,skora sie poprawila.Dodatkowo,uzywalem kiedys toniku z BU,ktroy sprzedawali przez krotki czas w 2008 roku (nie pamietam juz skladu,ale napewno byl bez alkoholu),niestety dosc szybko go usuneli ze swojej oferty,a szkoda,pamietam ze swietnie na mnie dzialal.
Moze wiec to kwestia jakichs dodatkowych skladnikow,ktore sa w tym uzywanym przezemnie serum.Moze to kwestia obecnosci alkoholu?Juz sam niewiem szczerze mowiac.
Jesli sytuacja sie nie poprawi,to zrobie jeszcze jedno podejscie do migdala.Kupie sobie czysty kwas w sklepie z polproduktami i zrobie tonik na wodzie.Jesli i to nie zadziala,to oficjalnie obiecuje nigdy wiecej,chocby niewiem co, nie wracac do zadnych kwasow;))

ayem napisał:
Konsystencja Benzacne raczej się nie zmieniła. Przy równoczesnym nawilżaniu, mi nie robił skorupy.

Na kwestię wolnych rodników ja patrzę tak: Stany zapalne, zaczerwienienie towarzyszące trądzikowi, ale też np rosacei, to także źródło dużej ilości wolnych rodników, prawdopodobnie większej niż stosowanie BP, który tenże stan zapalny redukuje. W najgorszym wypadku wolnorodnikowy bilans wychodzi więc na zero.

Powaznie,stany zapalne moga byc zrodlem wolnych rodnikow?Nie mialem o tym pojecia.

do

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 21:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tak - trądzik jest chorobą wywołującą stan zapalny, w nomenklaturze dermatologii zagr. używa się już tego sformułowania. Stan zapalny = większa ilość rodników.. a BP zmniejsza stan zapalny.. z powodu wywołania odczynu zapalnego rezygnuje się obecnie z kuracji kw. retinowym w celach przeciwzmarszkowych na rzecz retinolu, zgadnijcie dlaczego? ..
na mnie działamy przeokropnie wszelkie kwasy w formie płynnej. myślę że stan skupienia / komponenty mają znaczenie - najlepsze były kwasy neostrata. nie dość że brak wysypu to jeszcze bardzo przyjemne w stosowaniu i efektywne.

Mike

Wysłany: Pią Maj 24, 2013 23:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wyjasnienie ,Do:)
Pojawila mi sie ogromna gula na policzku,ktora wyglada srednio ciekawie,dodatkowo koloryt skory jest brzydki oraz mam tez troche ropnych mniejszych krostek,rozsianych po twarzy - generalnie,wygladam o wiele gorzej niz gdyz zaczynalem stosowac serum migdalowe.
Mam jeszcze pewne podejrzenie,ze suplement,ktory stosuje codzien ,majacy w skladzie wit b12,moze mi tak psuc twarz,ale wydaje mi sie,ze dawka tej witaminy jest w nim zbyt mala ,zeby to zrobic.
Rezygnuje jednak z kwasow,juz kupilem sobie na dozie akneroxid.Dodatkowo w sklepach z polproduktami kilka substancji dzialajacych antytradzikowo i zamierzam zrobic sobie cos z tego i stosowac na zmiane z Akne.
Czy jesli bede go stosowal 2-3 razy w tygodniu maksymalnie,to tez powinno to przyniesc pozadane efekty,czy tez moze powinienem czesciej?Smile

do

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:25
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

no właśnie na mnie żadne kwasowe toniki nie działały dobrze, żadne żele - podejrzewam, że miały działanie drażniące i wywołujące przyśpieszone dojrzewanie zaskórników lub nasilały reakcje obronne skóry a w efekcie dawały krostki (dużo, małe lub jeśli była gliceryna to ropniaki duże).
Możesz spróbować kurację np. raz dziennie, krem kwasowy + NB, na wieczór, tak przez 2 tyg, potem możesz zejść z ilością. Ale zacznij też od 2 x w tyg NB bo on może drażnić. Mnie po paru dniach aplikacji lekko swędzi skóra, wtedy robię przerwę, ale ludzie różnie reagują, do NB trzeba skórę przyzwyczaić. Różnie też działają kremy tego typu - np. nasz polski odpowiednik wywoływał u mnie puchnięcie oczu, brevoxyl był fajny ale lekko drażnił, akneroxid paradoksalnie działa najlepiej uspokajająco na moją skórę, na pewno pomimo jakiego tam działania drażniącego, działa przeciwzapalnie. A o to w trądziku chodzi - redukować stan zapalny bo to on jest gł. przyczyną problemów. próbowałam różnych środków, chciałam żeby działały inne rzeczy no ale niestety NB działa na mnie najlepiej i jakoś muszę połączyć jego oksydacyjny wpływ z kuracjami antyoksydacyjnymi. Pociesza mnie fakt, że skóra trądzikowa i odczyny zapalne nawet w mikroskali jakie ma generuje również wiele rodników, zatem tego typu skóra sama z siebie szybciej się starzeje. Wolę więc przerwać ten zamknięty krąg..

Noor

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 9:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

do napisał:
no właśnie na mnie żadne kwasowe toniki nie działały dobrze, żadne żele - podejrzewam, że miały działanie drażniące i wywołujące przyśpieszone dojrzewanie zaskórników lub nasilały reakcje obronne skóry a w efekcie dawały krostki (dużo, małe lub jeśli była gliceryna to ropniaki duże).
(...)
NB działa na mnie najlepiej i jakoś muszę połączyć jego oksydacyjny wpływ z kuracjami antyoksydacyjnymi.

O właśnie! Dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze jest z Marsa Wink
Po latach prób okazało się, że na mnie też BP działa najlepiej i to konkretnie w wersji Brevoxylu. Z tym, że ja używam go na całą twarz 1 raz w tygodniu (rzadko dwa - tylko jeśli to konieczne i wtedy raczej nie po całości, tylko np. samo czoło, nos i podbródek). Tyle wystarczy mi do osiągnięcia pożądanych efektów.
I tu zresztą moim zdaniem (i o ile pamiętam Basi Kwiatkowskiej też) jest clou stosowania BP: używać najrzadziej, jak się da, tyle aby wystarczyło do osiągnięcia zamierzonych efektów. Potem naprawczy atak antyoksydantami z wit C i E + coś silnie nawilżającego.

Rząd Indii przyznał delfinom status non human persons. Przysługują im podstawowe prawa do życia i wolności, takie same jak ludziom. Nie wolno na nie polować, trzymać w niewoli w parkach rozrywki i laboratoriach.

Ostatnio zmieniony przez Noor dnia Nie Maj 26, 2013 20:40, w całości zmieniany 1 raz

lenna

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 20:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja niestety najlepiej wyglądam jak stosuję Akneroxid codziennie, tzn. na następny dzień po aplikacji jest tak jak powinno być - blado i anemicznie Wink a skóra nawilżona.

Na marginesie od czasu tych pogadanek w wątku, łączę go z Eucerinem Omega 12% (krem kładę chwilę po BP), świetnie się komponują i nie mam kompletnie żadnych skutków ubocznych. Raczej złagodzenie niż podrażnienia.

Tak... sama się dziwię pamiętając swoje brevoxylowo-benzacnowe katusze.

Noor

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 20:38
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

lenna napisał:
Na marginesie od czasu tych pogadanek w wątku, łączę go z Eucerinem Omega 12% (krem kładę chwilę po BP), świetnie się komponują i nie mam kompletnie żadnych skutków ubocznych. Raczej złagodzenie niż podrażnienia.

Tak... sama się dziwię pamiętając swoje brevoxylowo-benzacnowe katusze.

Tylko pozazdrościć. Ja też na fali naszych pogadanek po raz pierwszy nałożyłam na Akneroxid (zużywany na dekolcie) krem nawilżający i po raz pierwszy mam masakrę Shocked Skończyło się trzema dniami na Alantanie, a nawet miejscowo Hydrocotisonie i to dopiero początek "spędzania" pokrzywki, podrażnień i maxprzesuszu yikes

Jestem z Marsa, to widać. Jestem z Marsa, to słychać. Jestem z Marsa, to widać, słychac i czuć. mushroom

Ostatnio zmieniony przez Noor dnia Pon Maj 27, 2013 12:47, w całości zmieniany 2 razy

Mike

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:28
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Na mnie tez jednak najlepiej dziala BP.No,moze jeszcze Zorac,ale robilem do niego juz kilka podejsc i za kazdym razem,po okolu roku systematycznego stosowania zaczyna mi sie pojawiac dziwna pokrzywka/uczulenie,ktore objawia sie malymi,czerwonymi krostkami na calej twarzy.Mniej wiecej tez po tym czasie,skora mi sie zaczyna tak uwrazliwiac,ze nawet stosowany raz w tygodniu,powoduje podraznienie i wysuszenie trwajace kilka dni (jesli nie dluzej).Dlatego tez chyba juz nie bede wiecej do niego wracal.Troche szkoda,bo jego dzialanie antytradzikowe jest swietne.

Jesli zas chodzi o BP,to przez te wszytskie lata rowniez szukalem niejako na sile innych substancji,ktore by jakos zwalczyly moj tradzik.Glownie z powodu tego,ze naczytalem sie o szkodliwym dzialaniu BP,a poniewaz kwasy maja tak wiele plusow,to pomyslalem sobie,ze to bedzie lepszy pomysl.Wiekszsc blizn na policzkach,ktore mam,to wlasnie efekt wysypow pokwasowych;/

Zaczne wiec stosowac Akneroxid ,powiedzmy 2 razy w tygodniu.Jesli efekt bedzie niewystarczajacy,to zwieksze czestotliwosc.
A jak skonczy mi sie serum na zaczerwienienia Bandi,ktore klade po filtr,zamienie je na serum z wit C.Mysle,ze powinno byc ok:)

lenna

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 17:42
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mój nadtlenkowy dzień dziecka niestety się skończył. Wciąż mnie nie podrażnia, łagodzi, rozjaśnia itd, ale gębę mam szorstką jakbym miała gęsią skórkę. Wystają z porów takie mikroczopy.
Nie wiem, może coś mnie zaczęło zapychać, albo przeciwnie - oczyszcza się i podeszło do góry, tylko niestety tak zostało. Nie umiem tego ocenić; jeśli nie pomoże mi jakiś upłynniacz łoju, to z akneroxidem się pożegnam.

wallbash

ev

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 18:07
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

U mnie wystapilo cos takiego jak przesadzilam z czestotliwoscia. Doszlo wrecz do nowego wysypu pryszczy. Pomogło mi tylko i wyłacznie ostre regularne złuszczanie tej starej warstwy peelengiem mechanicznym.

lenna

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 8:43
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja niestety peelingów mechanicznych nie mogę robić, chociaż w desperacji i o tym myślałam. Wieczorem zrobiłam peeling ferulowy, wcierałam go mocno jak nigdy i póki co gęsia skórka gdzieś zniknęła.

Może po prostu BP trzeba z czymś łączyć na dłuższą metę...?

Mike

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 12:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

U mnie swego czasu sprawdzalo sie polaczenie BP plus Skinoren.Pieknie mi skore wyleczylo,byla praktycznie idealna,blada ,bez podraznien,az znow zachcialo mi sie eksperymentow,zmienilem na cos innego i skora ponownie zaczela swirowac.
Moze wiec rowniez sprobujesz takiego mixu?

ev

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 16:50
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mike, jaki miałes plan nakładania tego? Na zmiane w kolejne dni? Chetnie bym sprobowala takiego polaczenia

ayem
Administrator

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 21:01
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna, nadal używasz tego eucerinu? Ja bym w pierwszej kolejności zmienił na coś jednak lżejszego lub całkiem go odstawił.

Paula Begoun zawsze poleca łączenie BP z kwasem salicylowym, przy skłonnościach do rosacei/łzs sprawdzić się też może azelainowy właśnie. Jeden można stosować na dzień, drugi na noc lub raz dziennie na przemian.

Mike

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 22:43
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja stosowalem wlasnie w jedna noc BP,w druga skinoren i tak w kolko.
Niewiem tylko,dlaczego skinoren zarowno w kremie jak i zelu toleruje ok,a acne derm powoduje u mnie rozne sensacje,typu burak,podraznienie i ogolny dyskomfort.Robilem juz kilka podejsc do niego i zawsze bylo tak samo.Dziwne,zwazywszy na to,ze chyba zarowno Skinoren jak i AD maja dosc podobne substancje pomocnicze,o ile nie te same?

Tak nawiasem mowiac,znow sie przymierzam do takiego duetu,to bylo jak narazie najlepsze combo z dotychczas uzywanych przezemnie:)

lenna

Wysłany: Sro Cze 12, 2013 6:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ayem napisał:
Lenna, nadal używasz tego eucerinu? Ja bym w pierwszej kolejności zmienił na coś jednak lżejszego lub całkiem go odstawił.

Paula Begoun zawsze poleca łączenie BP z kwasem salicylowym, przy skłonnościach do rosacei/łzs sprawdzić się też może azelainowy właśnie. Jeden można stosować na dzień, drugi na noc lub raz dziennie na przemian.

Eucerinu używam od 3 miesięcy i niezmiennie bardzo mi służy. Spróbuję zrobić kilka dni przerwy i zobaczymy co będzie.

Mike, a próbowałeś może kwasu azelainowego w formie liposomowej?
http://www.doz.pl/apteka/p62934-Hascoderm_lipoz..._tradzikowej_30_g
http://www.laboratoriumurody.pl/forum/kwas-azel...d-aza,t11200.html
Sama się do niego przymierzam; acnedermu też nie lubię.

Mike

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 13:15
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie stosowalem tego preparatu z Hascodermu,czytalem o nim wlasnie tutaj na LU i juz prawie mialem go kupic,ale zaczalem sie zastanawiac,czy 10% w liposomach da podobny efekt jak 20% w kremie/zelu?Tzn,mam na mysli,czy dzialanie jego nie bedzie zbyt slabe?

A czy ktos z was testowal polaczenie BP+pha?
Wiem,obiecalem sobie,ze juz nigdy nie sprobuje kwasow,ale nie wytrzymalem,jako ze nie testowalem nigdy samodzielnie zrobionych preparatow z PHA (jedynie klejacy i upierdliwy w stosowaniu tonik z BU 6%),zrobilem sobie zwykly tonik na wodzie z pha 12%,ktory uzywam na zmiane z Akneroxidem i jak narazie musze przyznac,ze wyglda to wsyztsko dosc obiecujaco (choc nastepnym razem, zwieksze jednak stezenie do 14-15%).

do

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 4:47
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

możesz spróbować, ale pha np. na mnie działa słabo, on nie jest kierowany ku takim problemom. No i w płynie jest wk.. klejący Smile
Zazdroszczę, że możecie używać skinnorenu i podobnych. Działanie ma całkiem fajne ale mnie godzinami piecze po nałożeniu skóra, boli po prostu. Nie będę się katować.

Lenka - jak dla mnie to nie BP a krem który stosujesz. Kremy w ogóle nie są polecane do stosowania częstego przy skórze która ma łojotok, przetłuszcza się, nadmiernie rogowacieje itd. próbowałaś żyć bez codziennego kremowania? tą warstwę trzeba usunąć, może rozpulchnić skórę i delikatnie bardzo oczyścić? tylko to co lekko wychodzi? Nie zalecam, jedynie myślę nad ewentualnościami jeśli nie możesz używać mechaniki..

Mike

Wysłany: Sob Cze 22, 2013 23:19
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

W sumie,masz racje,ale przeczytalem na kilku stronach,ze jest dosc dobry,jesli chodzi o adult acne,wiec pomyslalem,ze sprobuje.
Fakt,troche sie klei,ale nie jakos bardzo,a leje go dosyc duzo na twarz.Tonik pha z BU to dopiero koszmar,jesli chodzi o klejace badziewia.
Jak narazie zauwazylem,ze skora duzo mniej sie czerwieni niz kiedys.Jeszcze kilka tygodni temu,podczas tak wysokich temp jak teraz (lub nawet o wiele nizszych),burak na calej twarzy byl murowany.Obecnie,gdy wyjde na zewnatrz,na pelne slonce,czuje,ze twarz lekko piecze,czy ze jest mi zbyt goraco,ale gdy patrze w lustro,jest conajwyzej lekko zarozowiona.

do

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 15:20
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

możesz spróbować z sesdermy rozwiązań, substancje takie jak w BU azelo coś tam podobna pochodna kwasu azelainowego. Czytałam 2 opinie w polskim internecie b. pozytywne. Może skombinujesz sobie próbki, żeby nie przepłacać w razie co?
Z tego co opisujesz mi to wygląda na trądzik różowaty, na pewno musisz kierować się ku łagodzeniu, zresztą typowy trądzik też się określa obecnie że jest chorobą skóry o cechach zapalnych (infalamation disease), nie wiadomo czy skutkiem czy przyczyną.. możliwe że kombinacją obu.

Mike

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 22:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mnie rowniez sie wydaje,ze wiekszosc objawow bardziej wskazuje na TR,ale 2 lata temu,gdy bylem na wizycie u derma,spytalem ja o to,a ona powiedziala,ze to tradzik pospolity,ze TR moge dostac, ale dopiero po 40stce,a nie w wieku 26l.Takze juz niewiem w co wierzyc.
Poczytam o tych preparatach Sesdermy,dzieki za info:)

Mike

Wysłany: Sob Cze 29, 2013 0:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Znalazlem taka aukcje na ebayu:
http://www.ebay.pl/itm/Benzoyl-Peroxide-Gel-2-5...sh=item41710152ab
Myslicie,ze warto?Cena jest dosc zachecajaca:)
Chociaz z kolei tutaj:
http://www.ebay.pl/itm/60-g-BENZAC-AC-2-5-PEROX...sh=item53f9e42d2b chyba jednak bardziej sie oplaca?

Strona 2 z 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Problemy skórne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Skocz do: