nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Czerwona koniczyna (red clover)

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Składniki kosmetyczne
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Saskia

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:22
Temat postu: Czerwona koniczyna (red clover)
Odpowiedz z cytatem

Wlasciwie wiele nie napisze, bo nie rozgryzlam tematu Embarassed , szukalam zastosowania protein pszenicznych (bardzo za nie dziekuje Razz dobrej duszyczce) i natknelam sie na strone producenta kosmetykow (nieznanego mi dotychczas), ktory produkuje wiele tzw. ampulek zawierajacych koncenetraty liftingujace z zawartoscia protein - cos dla mnie (mysle oczywiscie o domowym ukrecaniu), jednoczesnie znalazlam w dziale ampulki cudo za prawie 300 zl! (28 ampulek po 1 ml). Oto tekst ze strony producenta: "(Koncentrat z czerwonej koniczyny)
Wysokiej jakości skoncentrowany preparat, którego zadaniem jest intensywna walka z oznakami utraty witalności skóry twarzy. Preparat zwiększa gęstość tkanki łącznej, poprawia elastyczność, nawilżenie oraz pobudza procesy regeneracyjne skóry.
Po raz pierwszy udało się otrzymać tak bogaty w strukturze koncentrat, przywracający skórze blask, świeżość i młody wygląd.
Skład: Olej z orzeszków Macadamia, Trifolia (Fitoestrogeny z ekstraktu czerwonej koniczyny) Sposób stosowania:
Rozprowadzić zawartość ampułki Trifolia Complex na całej twarzy, pozostawić na kilka minut w celu umożliwienia głębszej penetracji, następnie nałożyć odpowiedni krem, zależnie od pory dnia. Zaleca się prowadzenie kuracji przez 28 dni, w miarę możliwości bez przerwy w zabiegach (1 ampułka na dzień), wykorzystując całą zawartość opakowania."

Domyslam sie, ze sklad jest bogatszy, ale moze to dobry pomysl na domowe ukrecanie?
Zrodlo: http://www.janssen-beauty.pl/belle.html

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lenna

Wysłany: Sob Maj 27, 2006 15:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

U Leslie Baumann jest artykuł o czerwonej koniczynie:
Red Clover
http://www.skinandallergynews.com/article/PIIS0...05700887/fulltext
W sumie wydaje się ciekawą roślinką - bogata w izoflawony, ma działanie p.zapalne i fotoprotekcyjne:
Cytat:
Topical application of red clover isoflavones after exposure to UV radiation diminishes the edematous response in hairless mice, and application after exposure to solar-simulated UV suppresses contact hypersensitivity (Phytother. Res. 2003;17:987-1000). Specifically, whereas daidzein, biochanin A, and formononetin were found to be inactive, lotions containing genistein, the metabolites equol and isoequol, and the derivative dehydroequol succeeded in effecting these responses (Photochem. Photobiol. 2001;74:465-70). The protection conferred by equol was concentration dependent, with 5 μmol/L reducing inflammation and counteracting UV-induced immune suppression. Unlike topical UV sunscreens, lotions containing equol protect the immune system from photosuppression more than from the inflammatory sunburn response (Photochem. Photobiol. 2001;74:465-70).

In an earlier study of the topical application of red clover on hairless mice, researchers identified the photoprotective effects of NV07, an isoflavone derivative of red clover. In mice exposed to short-term (3 days), minimally erythemal, solar-simulated UV radiation, erythema-associated edema was reduced in dose-response fashion, as were the induction of ornithine decarboxylase and the suppression of contact hypersensitivity. In mice with chronic exposure (50 days), daily topical application of NV07 lotion significantly reduced photocarcinogenesis, and researchers concluded that the isoflavone showed evidence of conferring active protection during the initiation phase as well as the subsequent phase of tumor promotion (Redox Rep. 2000;5:156-Cool.

Nic o szczególnym wpływie ujędrniającym nie jest napisane, więc chyba lepiej spróbować tego, co już jest pod ręką, czyli izoflawonów sojowych.

Poly

Wysłany: Czw Lis 23, 2006 19:29
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Juz tak na przyszlosc powiem,ze na czerwona koniczyne to jestem chetna w ilosciach prawie hurtowych Razz .

Alex

Wysłany: Czw Lis 23, 2006 21:31
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly, a tą koniczynę stosujesz jako suplement, czy zewnętrznie?

marzena

Wysłany: Czw Lis 23, 2006 21:40
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ola, na BofB jest o tym mowa. Mozna do srodka i na zewnatrz
Phytother Res. 2006 Nov 1

Effects of isoflavones from red clover (Trifolium pratense) on skin changes induced by ovariectomy in rats.

* Circosta C,
* Pasquale RD,
* Palumbo DR,
* Samperi S,
* Occhiuto F.

Pharmaco-Biological Department, School of Pharmacy, University of Messina, Messina, Italy.

Estrogens have a profound influence on skin. The relative hypoestrogenism that accompanies menopause exacerbates the deleterious effects of both intrinsic and environmental aging. Estrogens improve skin in many ways. Among these, they increase collagen content, skin thickness and improve skin moisture. There is evidence that diets with high levels of phytoestrogenic isoflavones are associated with a low incidence of menopausal symptoms and osteoporosis. Plant extracts such as red clover, which contain high levels of isoflavones, have been used to reduce menopausal symptoms and have been shown to reduce bone loss in healthy women.

In this study to investigate the effects of red clover isoflavones on skin aging, the histology of the skin, skin thickness and the amount of total collagen determined by a colorimetric method, were studied in ovariectomized rats after treatment for 14 weeks with a red clover extract standardized to contain 11% isoflavones determined by HPLC.

In ovariectomized rats the thickness and keratinization of the epidermis were reduced; glands were less in number and vascularity was poor; the distribution and morphology of the collagen bundles and elastic fibers were altered.

Whereas the skin of the ovariectomized rats treated with red clover isoflavones (20 and 40 mg of total isoflavones daily for 14 weeks) appeared well organized with a normal epidermis with uniform thickness and regular keratinization; vascularity, collagen and elastic fibers were well developed. The amount of collagen significantly increased in the treated group in comparison with the control group. These findings suggest that red clover isoflavones are effective in reducing skin aging induced by estrogen deprivation. Copyright (c) 2006 John Wiley & Sons, Ltd.

PMID: 17078110

Alex

Wysłany: Czw Lis 23, 2006 21:50
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

marzena napisał:
Ola, na BofB jest o tym mowa. Mozna do srodka i na zewnatrz

Czyli tak jak zwykle, co do buzi to i na buzię Wink.
Dziękuję, Marzeno Smile.

Poly

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex napisał:
Poly, a tą koniczynę stosujesz jako suplement, czy zewnętrznie?

Koniczyne stosuje wewnetrznie, caly czas. Tylko wlasnie u nas jest ciezko dostepna, jak zwykle zostaje allegro Sad , nie raz pojawia się w jakis sklepach zielarskich internetowych , ale tylko sie pojawia i zaraz znika.

Alex

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 19:34
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A Poly zauważyłaś jakieś efekty po niej?

A co do zakupów to ja bylabym chętna na spore ilości sproszkowanej spiruliny.

Poly

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 20:29
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex napisał:
A Poly zauważyłaś jakieś efekty po niej?
.

Jakis spektakularnych efektow jeszcze nie zauwazylam, ale poczekamy, zobaczymy Wink .

Poly

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 21:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych Czerwona koniczyne mozna kupić w zielarskim luzem. Jest tam 100 % kwiatu koniczyny czerwonej - firma Flos.
Kosztowała 5 zl, wiec wydatek mały w porownaniu z koniczyną kupowana na allegro .
W ogole to pierwotnie przeznaczona jest do kąpieli, ale mozna ja spokojnie pić jako herbate. Sama pije ja co wieczor Wink .

Alex

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 21:24
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly, też ją już namierzyłam Laughing . A ile jest w Twoim opakowaniu? Ja za opakowanie 50g płacę 2,30zł Surprised (ten sam Flos). I na ile porcji zużywasz swoje opakowanie, bo trudno mi przeliczyć, ile powinnam jej pić, żeby było przyzwoicie dużo Wink .

Poly

Wysłany: Pią Sty 12, 2007 10:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex napisał:
Poly, też ją już namierzyłam Laughing . A ile jest w Twoim opakowaniu? Ja za opakowanie 50g płacę 2,30zł Surprised (ten sam Flos). I na ile porcji zużywasz swoje opakowanie, bo trudno mi przeliczyć, ile powinnam jej pić, żeby było przyzwoicie dużo Wink .

Nie pamietam ile bylo w opakowaniu (wyrzucilam, przesypalam do foliowego), w kazdym razie duże biale opakowanie. Wiec albo sprzedawca okantowal mnie Confused albo mam wieksze. Sypie ok 2 łyżeczki do metalowego kubka, stawiam na gaz i gotuje przed 15 min. A starczy raczej na długo Wink .

lenna

Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:43
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tanatos, moglbys zdac relacje ze stosowania ekstraktu koniczynowego? Bo skoro go masz w sklepie, to jak sadze probowales.

Mam koniczyne z PP w kropelkach na bazie gliceryny, nie stosowalam ich wczesniej zew. bo maja tez carmel jako barwnik, ale w koncu sie przemoglam i gdyby nie kleistosc to efekt jest calkiem, calkiem - mam wrazenie, ze likwiduja poretinoidowa 'opalenizne'. Chyba wiecie o co chodzi. Skora po nich jest calkiem jasna. Jak efekty dlugofalowe (ujedrnienie itepe) tego nie wiem, ale pamietam jak nawet Carol pisala, ze widziala po koniczynie roznice - nie pamietam tylko jaka, moze tez rozjasnienie?

mromir

Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:43
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly i Alex,gdzie wy mieszkacie, ze możecie kupić czerwoną koniczynę?Ja mieszkam we Włocłwaku i w zielarskim rozkładają ręce...

tanatos

Wysłany: Czw Sty 25, 2007 19:13
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A wiec tak,rozpuszcza sie w wodzie bez problemu,kolorek taki brazowo-brunatny (sam nie wiem) Smile Troche sciaga skórę,niezle rozjasnia.Tylko tyle jestem w stanie powiedziec.Aha,w smaku calkiem znosna Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer gadu-gadu
Poly

Wysłany: Czw Sty 25, 2007 20:00
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mromir napisał:
Poly i Alex,gdzie wy mieszkacie, ze możecie kupić czerwoną koniczynę?Ja mieszkam we Włocłwaku i w zielarskim rozkładają ręce...

U mnie w zielarskim takze nie mieli. Ale poprosiłam pana o sprawdzenie w hurtowniach i sprowadził na drugi dzień dla mnie Smile .

Alex

Wysłany: Czw Sty 25, 2007 20:35
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly napisał:

mromir napisał:

U mnie w zielarskim takze nie mieli. Ale poprosiłam pana o sprawdzenie w hurtowniach i sprowadził na drugi dzień dla mnie Smile .

Poly, beer
Dokładnie to samo Very Happy .
Mromir, teraz jesteś już bogatsza w informacje od nas i wiesz, że można ją znaleźć i z jakiej firmy. Pogadaj u siebie w zielarskim , na pewno ci sprowadzą .
PS. Ja przez takie sprowadzanie rózności i ciekawe rozmowy na temat w zielarskim jestem już dobrą znajomą Laughing . Nawet dzwonią do mnie, jak coś sciągną Cool .

Poly

Wysłany: Pon Mar 12, 2007 3:23
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie co znalazlam, czerwona koniczyna - nasiona na kiełki Shocked :

http://www.allegro.pl/item174065499__koniczyna_..._kielki_80g_.html

efka206

Wysłany: Sro Mar 28, 2007 9:39
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly napisał:
Sypie ok 2 łyżeczki do metalowego kubka, stawiam na gaz i gotuje przed 15 min. A starczy raczej na długo Wink .

a jak ma się picie herbatki to przyjmowania kapsułek? z czego przyswajamy więcej?

marzena

Wysłany: Sro Mar 28, 2007 14:18
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Z kapsulek. W kapsulkach jest ekstrakt. Picie herbatki wychodzi jednak duzo taniej... Very Happy

efka206

Wysłany: Czw Mar 29, 2007 15:58
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

taniej na pewno, ale czy choć trochę skuteczne jest to popijanie? Rolling Eyes

Alex

Wysłany: Czw Mar 29, 2007 17:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

efka206 napisał:
taniej na pewno, ale czy choć trochę skuteczne jest to popijanie? Rolling Eyes

Na pewno jest skuteczne, sama popijam od jakiegoś miesiąca-półtora, ale piję dość mocny napar -torebka 50g starcza mi na ok.tydzień. W dodatku najpierw mielę koniczynę w młynku do kawy, a następnie zaparzam w kawiarce ciśnieniowej. Stosuję wewnętrznie i zewnętrznie jako tonik i działa super Very Happy .
Jedynym moim problemem jest teraz to, że w sklepie zielarskim nagle zabrakło koniczyny i nie mogą jej od dwóch tygodni dla mnie zdobyć - nie ma w hurtowniach Evil or Very Mad .
Jak teraz sprowadzą, to kupię chyba cały wagon Wink .

Izolda

Wysłany: Czw Mar 29, 2007 19:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hmm dziewczyny a czy cos działa ta koniczyna czy nie?

Poly

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 8:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Izolda napisał:
Hmm dziewczyny a czy cos działa ta koniczyna czy nie?

Trudno mi odpowiedziec czy dziala akurat koniczyna , poniewaz ja biorę jeszcze sporo innych ziol estrogennych.
Jesli chodzi o wyglad to zauwazylam niesamowite oslabienie wloskow na rękach. Zawsze sie gole, nienawidze tam wloskow. I zawsze odrastaly mi takie sztywne. W tej chwili mam takie slabe i cienkie (polamańce) ,że mogę je palcem wyrwać.

Alex

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 8:37
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Koniczynę zaczęłam stosować, bo Poly polecała ją na ujędrnienie i powiększenie biustu i rzeczywiście daje te efekty Shocked . Stosuję ją jw., wewnętrzne, w postaci mocnego naparu i zewnętrznie w postaci toniku z tego naparu z octem jabłkowym. Zewnętrznie zarówno na biust, dekold i twarz. Na skórę koniczyna działa odmładzająco, choć czasem, kiedy przesadzę ze stężeniem w toniku, to potrafi poszczypać.Zauważyłam wyraźne zmniejszenie zmarszczek nosowych(tych, które biegną od kącików nosa do ust). Nie zauważyłam natomiast efektu rozjaśniającego, jak już to chwilowy.

Izolda

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 11:28
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No i w ten sposób Alex przekonałaś mnie do wprowadzenia nowej herbatki do meni Smile

Poly

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 14:11
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Taki ogolny artykuł o czerwonej koniczynie:

Cytat:
Zgodnie z badaniami przeprowadzanymi przez producenta, Novogen, izoflawony zawarte w koniczynie czerwonej są zdolne powstrzymywać wypieki u kobiet w czasie menopauzy bez prowadzenia do rozrostu tkanki macicznej (śluzówki macicy). Badania opublikowane w marcu 1999 roku dowiodły, że izoflawony w koniczynie czerwonej pomagają w utrzymaniu plastyczności i giętkości dużych naczyń krwionośnych.

Charakterystyczne czerwone kwiaty tej szeroko uprawianej na paszę rośliny zostały poddane szczegółowej analizie chemicznej. Potrzebna byla 1/3 strony, aby wymienić wszystkie składniki chemiczne znajdujące się w koniczynie czerwonej. Stwierdzenie, że koniczyna czerwona słodzona miodem i pita dwa do trzech razy dziennie w ciągu czterech - sześciu tygodni oczyszcza krew jest po prostu do końca nie zbadana. Jest prawdą natomiast, że oczywiste objawy choroby wenerycznej mogą zniknąć na przestrzeni czasu.

Cztery izoflawony wyodrebnione w kwiatach koniczyny czerwonej posiadają właściwości estrogeniczne. Ten zauważony efekt okazał się pomocny w produkcji naturalnego suplementu stosowanego przez kobiety w okresie menopauzy. Izoflawony występujące w czerwonej koniczynie i np. w ziarnach soi, mogą zmieniać produkcję hormonów lub przemianę materii, mogą mieć wpływ na enzymy międzykomórkowe lub różnicowanie się i produkcję komórek.

UŻYCIE

KWIATY:
ŚWIEŻE - zgnieść kwiaty i przykładać na ukąszenia i ugryzienia owadów.
NALEWKA - Stosować wewnętrznie na egzemę i łuszczycę.
KOMPRES - Używać na bóle stawów i skazę moczanową.
MAŚĆ - Stosowana na opuchnięcia limfatyczne. Sposób przyrządzenia takiej maści wygląda nastepująco:
Zalać wodą świeże kwiaty i gotować na wolnym ogniu około 48 godzin. Odcedzić, odparować do postaci pól-suchej i wymieszać w równej ilości z maścią bezzapachową dostepną w aptece.
PŁUKANKA DO OCZU - Użyć 5 - 10 kropli nalewki w 20 ml wody lub w dobrze odcedzonym naparze na zapalenie spojówek.
IRYGACJA - Stosować napar z kwiatów koniczyny czerwonej na swędzenia pochwy.
SYROP - Używać syropu przyrządzonego z naparu na suche, męczące kaszle.

http://zielnik.herbs2000.com/ziola/koniczyna_c.htm

Przynajmniej teraz juz wiem dlaczego w tym roku tylko raz bylam przeziebiona Wink .

mromir

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 17:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly,zdradź proszę,jakich jeszcze innych ziół estrogennych używasz.Ja koniczynę piję od połowy lutego i powiem:TO DZIAŁA, a jestem w trudnym okresie klimakterium.

Alex

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 18:19
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mromir, zanim odpowie Poly, ja polecam Ci przeczytanie wątku:
http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=576&start=50
gdzie na 2 stronie Poly zrobiła super zestawienie wszelkich przydatnych informacji o hormonach, typach zaburzeń hormonalnych i ziołach i ich działaniu.
Ja poza koniczyną stosuję nasiona kopru włoskiego, pestki i olej z dyni (zewnętrznie, na piersi- sporadycznie), nasiona wiesiołka, saw palmetto (od miesiąca), siemię lniane i dong quai. Powiem Ci, że nigdy nie miałam bardziej uregulowanego cyklu miesiączkowego, a moje napięcia przedmiesiączkowe skróciły się z półtora tygodnia do trzech-czterech dni i to w bardzo łagodnej formie.

lenna

Wysłany: Sob Mar 31, 2007 10:06
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poly napisał:
Jesli chodzi o wyglad to zauwazylam niesamowite oslabienie wloskow na rękach. Zawsze sie gole, nienawidze tam wloskow. I zawsze odrastaly mi takie sztywne. W tej chwili mam takie slabe i cienkie (polamańce) ,że mogę je palcem wyrwać.

Alex napisał:
Koniczynę zaczęłam stosować, bo Poly polecała ją na ujędrnienie i powiększenie biustu i rzeczywiście daje te efekty Shocked (...)
Zauważyłam wyraźne zmniejszenie zmarszczek nosowych(tych, które biegną od kącików nosa do ust)

Cytat:
MAŚĆ - Stosowana na opuchnięcia limfatyczne. Sposób przyrządzenia takiej maści wygląda nastepująco:
Zalać wodą świeże kwiaty i gotować na wolnym ogniu około 48 godzin. Odcedzić, odparować do postaci pól-suchej i wymieszać w równej ilości z maścią bezzapachową dostepną w aptece.
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/koniczyna_c.htm

Ciekawe rzeczy piszecie dziewczyny Exclamation
Ktos zna ew. niekorzystne dzialanie jak do menopauzy jeszcze daleko? (mam nadzieje przynajmniej, chociaz mam sasiadke, ktora zyjac w makabrycznym stresie zaczela miec poczatki menopauzy w wieku 35 lat).
Wypilam troche koniczyny w postaci kropelek i nie zauwazylam nic szczegolnego, byc moze ze za krotko. Za to czoraj wieczorem jak kolejny raz sciagnelam z siebie z ulga stanik, postanowilam ze jednak nabede wieksze, bo predzej sie wsciekne. Pisalam juz o tym w watku o ujedrnieniu piersi, najlepsze ze nie wiem po czym taki efekt (to bylo przed koniczyna). Sama nie wiem czy jest sie z czego cieszyc, bo im wiekszy biust, tym rzecz jasna predzej obwisa, a u mnie w dodatku zaczely przeswitywac zyly, czego wczesniej nie bylo Rolling Eyes Tak sobie marudze.
A moze ktos zauwazyl zwezenie porow po koniczynie?

Strona 1 z 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Składniki kosmetyczne
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Skocz do: