nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Likopen (lycopene)

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Składniki kosmetyczne
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hokus

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 13:05
Temat postu: Likopen (lycopene)
Odpowiedz z cytatem

Wśród badań dotyczących likopenu jako składnika spożywczego jest też informacja o stosowaniu zewnętrznym tego suplementu diety.

Likopen pochodzący z pomidorów aplikowano na skórę z użyciem liposomów i wykazano jego poztywne antyoksydacyjne działanie w przypadku wolnych rodników generowanych przez promieniowanie UV.
Testom poddano likopen naturalny (z pomidorów) i syntetyczny - ten pierwszy wykazał w stosowaniu zewnętrznym dużo większą przyswajalność, jeśli chodzi o skórę, i skuteczność.

Aplikacja mieszanki karotenoidów (likopen, beta karoten i luteina) z użyciem liposomów zmniejszyła o 40-50% powstawanie wolnych rodników w efekcie poddania skóry promieniowaniu UV w przypadku osób, które w badaniu nie dostarczyły organizmowi karotenoidów przez konsumpcję ich.

http://www.uspharmacist.com/index.asp?show=arti...mp;page=8_958.htm

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 7:16
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Warto zainteresowac sie tym skladnikiem. Wewnetrznie pasta pomidorowa z olejem zeby skore "nasaczyc" od srodka.
Zewnetrzna aplikacja ( nie napisali w jakim stezeniu!) wykazala wieksza fotoprotekcje przy najwietlaniu symulowanym swiatlem slonecznym niz mikstura witamin C i E!
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...amp;dopt=Abstract

Lenna napisał:
co do stezenia to szczegolow nie znam, ale cokolwiek mozna wywnioskowac z ponizszego badania:
lycopene 0.03% ~= alpha-tocopherol acetate (0.5%) + ascorbic acid (1%) jesli chodzi o ochrone UV
Evaluation of antioxidant activity of lycopene
http://tinyurl.com/3d6cqk
czyli niezle, tylko czy to nie jest barwiace?

Alex

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hokus, z tego co kojarzę, Ty kupowałaś likopen w Puritan's Pride. Powiedz, w jakiej formie on był, bo jakoś na naszym rynku nie widzę likopenu w wyodrębnionej formie, a fajnie byłoby móc go wykorzystać do maziania Smile .

Hokus

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 14:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Likopen z Puritana to małe kapsułki prawdopodbnie z olejem w środku - prawdopodobnie, bo nigdy ich nie rozgryzałam Wink

Wydaje mi się, że widziałam likopen firmy Olimp - zaraz spr. i dam znać, czy dobrze kojarzę.

Alex

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 18:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

PaniKota napisał:
Likopen + witaminy Naturkaps Hasco-Leku - brak danych o ilości likopenu
http://www.hasco-lek.pl/produkt.php?id=195

Naturkaps Likopen + Witaminy:1 kaps. zawiera: 0,005 g likopenu, 0,002 g b-karotenu, 0,005 g tokoferolu
Ciekawe, co tam jeszcze jest w składzie, bo może by się nadał thinking

PaniKota napisał:

Chyba jednak najlepiej jeść dużo pomidorów.

Tak, Koto, zgadzam się, ale myślałam tu o stosowaniu zewnętrznym likopenu.

Hokus, nie zanalizowałaś kapsułki ? Laughing
Myślę, że chyba by się najlepiej nadały te z PP, choć swoą drogą, pewnie intensywnie barwią Smile .

Alex

Wysłany: Sro Sty 24, 2007 9:45
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna napisał:

2g suszonych na sloncu pomidorow -> 0.815mg likopenu

Czyli prawie tyle, co w koncentracie pomidorowym.
A ja wciąż szukam likopenu, ktrórym mogłabym się wysmarować Confused .

Hokus

Wysłany: Sro Sty 24, 2007 13:34
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex, jutro albo w piątek dam znać co jest w środku kapsułek Puritana (proszek albo olej siakiś - to drugie byłoby łatwiejsze w użyciu do zrobienia serum).

Alex

Wysłany: Sro Sty 24, 2007 17:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Super, Hokus (ale uważaj, bo potem mogę Cię nękać o wspólne zakupy Twisted Evil Wink ).
Sprawdź jeszcze, proszę, czy nie ma tam jakichś dodatkowych składników i czy to będzie bardzo barwiło.
przytulanko

Hokus

Wysłany: Pią Sty 26, 2007 11:45
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex, jestem po testach likopenu Puritana Cool

Podsumowanie przedstawiłabym tak: jeśli chcesz mieć kolejny składnik, który nawet w minimalnej ilości (dałam 10 mg likopenu na 10 ml serum) daje możliwość szerokiego stosowania wszelkich receptur służących dopraniu ubrań, pościeli z koloru przypominającego Indianina, to likopen jest strzałem w 10 very happy

Taka mała ilość (stężenie 0,1 % likopenu), ale bardzo skutecznie daje kolor podobny do maceratu marchwiowego na skórze.

Aha, w kapsułkach jest olej o kolorze ciemnej intensywnej czerwieni Wink (poza likopenem w składzie kapsułek jest wymienione jako inne składniki: Soybean Oil, Gelatin, Glycerin, Yellow Beeswax - czyli możnaby to stosować do serumów).

Ja się nie piszę na likopen zewnętrznie, ale gdybyś chciała spróbować, to mogę Ci dać kilka kapsułek na testy Very Happy

marzena

Wysłany: Pią Sty 26, 2007 15:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Troche off topic , ale tylko troche. Dotarly do nas kosmetyki pielegnacyjne Garnier. Do tej pory mielismy tylko kosmetyki do wlosow. Wtarlam wczoraj w sklepie probke lotionu, wlasnie z likopenem. Lotion byl zupelnie bialy..... czyli to, co piszesz jest jeszcze jednym dowodem na sens tego co tutaj robimy.

Hokus

Wysłany: Pią Sty 26, 2007 15:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Marzena, najwyraźniej Garnier zastosował 'innowacyjną technologię pozyskiwania likopenu bezbarwnego albo białego' Wink (jak jeszcze wychodują takiego pomidora, to wtedy może dam się przekonać, że ich lotion z likopenem działa - przecież likopen to barwnik w pomidorze, więc musi mieć kolor pomidorowy - tak na zdrowy rozum).
Albo dali go tak mało, albo odbarwili albo zabarwili na biało - ciekawe jakie właściwości ma likopen w formule Garniera Cool

marzena

Wysłany: Pią Sty 26, 2007 16:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No wlasnie tak! To taki pic na wode te ich wszystkie kosmetyki. Lotion tez jest pelen silikonow, wiec pewno bedzie dawal wrazenie gladkiej skory. Dopoki sie nie zmyje...Zadziwiajace, jak juz malo co mnie interesuje z kupnych rzeczy.

Alex

Wysłany: Pią Sty 26, 2007 21:29
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hokus, tego się można było spodziewać, że będzie kolorystycznie nie do przejścia very happy
Ciekawe jednak, jakiej postaci użto w tych badaniach, które znalazłaś thinking
Dziękuję Ci za propozycję, ale nie będę na razie próbować Cool.

Hokus

Wysłany: Pon Sty 29, 2007 12:57
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex napisał:
Hokus, tego się można było spodziewać, że będzie kolorystycznie nie do przejścia very happy
Ciekawe jednak, jakiej postaci użto w tych badaniach, które znalazłaś thinking

W badaniach użyto syntetycznego likopenu, który był jednak mniej efektywny (ten mógł być w sumie w dowolnym kolorze Wink ) i naturalnego. Przy naturalnym nie znalazłam żadnej informacji o pozbawieniu likopenu koloru czy nadaniu mu innego - to jest pominięte milczeniem. Przypuszczam, że kolor w badaniach zdzierżono jakoś naturalny Cool

jerzyl

Wysłany: Pon Sty 29, 2007 14:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja mam wszystkie kołnierzyki w koszulkach trwale zabarwione namiętnie stosowanym swego czasu rokitnikiem.Antyoksydacyjne dzałanie barwnika jest oparte na jego barwie więc nie ma mowy, że bezbarwny likopen przed czymś nas ochroni.To tak jak niektóre oleje roślinne odbarwia się pozbawia zapachu rafinuje i cozatym idzie pozbawia wszelkich wartości.Ja mam próbke maceratu z marchwii i nie wiem do czego tego użyć bo wyglądam po tym jak Lepper po solarium, a myśle że to bomba antyrodnikowa tylko jak ochronić pościel przed barwami wojennymi oto jest pytanie, boję się pomyśleć jak wyglądałbym po likopenie wolę chyba sos boloński doustnie.Ciekawi mnie ,że w kapsułkach immenov czy jakoś tak likopen połączony jest z jakąś formą mleka czy serwatki co wielokrotnie zwiększa jego przyswajalność może zatem jakaś mleczno przecierowa potrawa byłaby prawdziwym eliksirem młodości.

justy

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 17:42
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

krem Evonum Antystress zawiera 1% likopenu (i poliakrylamid niestety)- ciekawe jaki ma kolor?
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=397

Integra

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 20:50
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś stosował olej z nasion pomidora? Też zawiera likopen. Niestety nie doczytałam nigdzie czy nie są to śladowe ilości, ale sam olej wydaję się być ciekawy Surprised

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Składniki kosmetyczne
Skocz do: