nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Olej kokosowy jako odżywka na włosy

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Włosy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Saskia

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 11:12
Temat postu: Olej kokosowy jako odżywka na włosy
Odpowiedz z cytatem

OLEJ KOKOSOWY JAKO ODZYWKA NA WLOSY
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...ool=pubmed_docsum
W skrocie - tematem artykulu jest wplyw oleju mineralnego, slonecznikowego i kokosowego na zapobieganie uszkodzeniom wlosow. Wyniki badan - in vitro i in vivo przeprowadzone na oleju kokosowym wykazaly jego wlasciwosci zapobiegajace niszczeniu roznych typow wlosow. Temu samemu badaniu zostal poddany olej mineralny i slonecznikowy. Olej mineralny zostal poddany badaniu, poniewaz jest szeroko stosowany w Indiach - jest nietlusty i poniewaz jest tanszy niz oleje roslinne takie jak kokosowy i slonecznikowy. Badanie bylo rozszerzone o olej slonecznikowy, poniewaz jest to druga pod wzgledem czestosci uzywana podstawa olejowa w przemysle olejowym do wlosow. Powodem byly takze wlasciwosci fizyko-chemiczne tego oleju, tj postac plynna i bezwonnosc w temperaturze pokojowej. Stosowano wiele testow, miedzy innymi technike Taguchi Design. Wyniki jasno wskazuja na silny wplyw oleju kokosowego na wlosy w porownianiu z olejami slonecznikowymi i mineralnymi.
Sposrod tych trzech olejow, kokosowy jako jedyny chronil przed utrata protein zawartych we wlosach (zarowno w przypadku zdrowych i zniszczonych wlosow). Jesli zas chodzi o olej slonecznikwy i mineralny, to zaden z nich nie chronil przed utrata protein zawartych we wlosach. Ta roznica moze byc spowodowana skladem (budowa) tych olejow. Olej kokosowy bedacy trojglicerydem kwasu laurynowego posiada wysokie podobienstwo do protein wlosa i ze wzgledu na niska wage molekularna oraz prosty lancuch linearny jest w stanie dotrzec do wnetrza wlosa. Olej mineralny nie ma budowy podobnej do oleju kokosoweo i przez to nie jest w stanie tak zbawiennie wplywac na wlosy jak kokosowy. Olej slonecznikowy bedacy trojglicerydem kwasu laurynowego nie jest w stanie wnikac wglab wlosa tak jak kokosowy poniewaz jego struktura chemiczna jest ciezsza i bardziej zlozona.

Po przejrzeniu wizazowej bazy olejow okazuje sie, ze jeszcze bogatszy w kwas laurynowy jest zimnotloczony olej z nasion palmy (maja to byc nasiona, bo popularny jest tez olej z owocow palmy, tani i ma inne wlasciwosci).
Olej kokosowy zawiera ok.44% kwasu laurynowego:
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=kokos#opis
A olej palmowy 51%
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=palma#o
W swietle powyzszych danych olej palmowy z nasion ma szanse dzialac jeszcze skuteczniej niz kokosowy i zalecane sa eksperymenty w tej kwesti very happy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lenna

Wysłany: Pią Mar 24, 2006 11:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo chcę potestować olej palmowy, ale przetrząsnęłam wczoraj wszystkie sklepy internetowy i nie ma Sad

To znaczy są jakieś rafinowane badziewia, ale przecież to ma być zimnotłoczony olej [u]z pestek[/u] palmowych. Widział to ktoś w jakimś sklepie?

crumb

Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 13:12
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Do dziewczyn stosujacych olej kokosowy jako odżywka/składnik odżywki do rzęs - możecie mi powiedzieć jak się sprawuje, poza tym że piecze przy dostaniu się do oka? Cool
Próbowałam kiedyś oleju rycynowego, ale skutek był zupełnie odwrotny - wyłaziły mi rzęsy jedna po drugiej. Confused

Ewentualnie, ponieważ to DLU, jakieś sugestie przepisowe? Idea

lenna

Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 14:50
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ewentualnie, ponieważ to DLU, jakieś sugestie przepisowe? Idea

Sugestie przepisowe: pantenol i proteiny, czyli nic nowego. Ewentualnie keratyna, ale u nas niedostępna.

Jak na razie przyszło mi do głowy umieszczenie tego w lecytynowo-olejowej bazie (+ vit.E).

(spieszę się, dlatego takie jałowe inf., trzeba będzie pomysleć nad dokładnym przepisem Cool)

monivk

Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 16:24
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jestem zachwycona wplywem oleju kokosowego na wlosy.jestem zaledwie po paru aplikacjach ,a juz widze duza roznice.wlosy sa zdecydowanie bardziej nawilzone,sprawiaja wrazenie ciezszych i grubszych.zazwyczaj musialam uzywac zawsze po aplikacji szamponu -odzywke,inaczej niemozliwe bylo rozczesanie mojej czupryny.odkad aplikuje kokosa,nie musze juz stosowac dodatkowo odzywki.wlosy myje codziennie i sa one przez caly tydzien ladnie nawilzone i odzywione tak,ze stosowanie odzywki stalo sie calkiem zbedne. Question Question
od czasu do czasu pozwalam sobie rowniez na aplikacje kokosa na cale cialo,choc z umiarem ,bo obilo mi sie o uszy ,ze ma silne dzialanie komodogenne Question

dla wszystkich zainteresowanych:

pure coconut oil.

www.hollandbarrett.com

crumb

Wysłany: Sob Maj 13, 2006 12:59
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam, że lepsze efekty daje nakładanie oleju kokosowego na umyte włosy. Po umyciu nie spłukuję jak zwykle chłodną wodą, tylko ciepłą i wmasowuję olej w skórę głowy i włosy. Nakładam recznik i chodzę do oporu (czyli na ile mi czas pozwala).
Możliwe, że ciepło zwiększa penetrację oleju i dlatego korzystny efekt działania oleju na włosy, w moim przypadku utrzymuje się dłużej. Przez lata używałam odżywki treatment wax, którą należy trzymać pół godziny podgrzewając włosy i najwidoczniej przyzwyczajenie pozostało. Smile

iwcia74

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 10:34
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Crumb, ale ja już pochodzisz wew tym oleju to go spłukujesz tylko czy jeszcze raz głowę myjesz?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer gadu-gadu
crumb

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 10:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Myję, nie ma innej możliwości. Inaczej to 'eine szmalec' na glowie. Smile

monivk

Wysłany: Pią Cze 09, 2006 7:22
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

no i mam problem.znalazlam afrykanski sklep z rybami.cala polka zastawiona jest przecudnego,zoltego koloru nierafinowanym olejem palmowym w duzych plastikowych butelkach.niestety skromna afrykanska produkacja jest widoczna juz na etykietkach na ktorych jest napisane tylko rode palm oil.czerwony olej palmowy?czy ktos ma pojecie co to moze oznaczac?z pestek?z owocow?czy moze byc to ten wlasciwy olej palmowy?

Izolda

Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja stosuje na włosy olej kokosowy zmieszany z
żółtkiem jajka. Włosy po tym są super

lenna

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Saskia napisał:
Po przejrzeniu wizazowej bazy olejow okazuje sie, ze jeszcze bogatszy w kwas laurynowy jest zimnotloczony olej z nasion palmy (maja to byc nasiona, bo popularny jest tez olej z owocow palmy, tani i ma inne wlasciwosci).
Olej kokosowy zawiera ok.44% kwasu laurynowego:
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=kokos#opis
A olej palmowy 51%
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=palma#o
W swietle powyzszych danych olej palmowy z nasion ma szanse dzialac jeszcze skuteczniej niz kokosowy i zalecane sa eksperymenty w tej kwesti very happy

Pierwsze eksperymenty wykonane, ze skutkiem bardzo pozytywnym Idea

Dostałam od dobrej duszki cały słój śmierdzącego, pomarańczowego oleju palmowego (nierafinowanego, czyli tak jak powinno być) i po dwóch aplikacjach mogę powiedzieć, że podoba mi się bardziej niż kokosowy czy z rokitnika - włosy błyszczą i są sypkie, łatwiej się spłukuje, no i jest tani jak barszcz (ok.3 euro za pół litra). Nie wiem tylko czy u nas można go kupić - do mnie przyfrunął z Berlina Razz

Hokus

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:25
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ten zapach...bardzo jest ten tego ... Wink bo kokosowy pod tym względem jest bardzo przyjemny muszę powiedzieć Smile

Aha, i jak długo trzymasz tego śmierdzielka żeby efekty były takie pozytywne ? Rolling Eyes (czy zapach wydostaje się spod siakiegoś plastikowego czepka owiniętego ręcznikiem czy już raczej nie?)

lenna

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 13:18
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zapach - coś pomiędzy rokitnikiem a zjełczałym masłem, przy takiej temperaturze olej jest płynny (w lodówce tężeje), więc czepka nie kładłam - w każdym razie nie przesiąka się tym smrodkiem Wink

Czas - około godziny, tak myślę... Rolling Eyes

Hokus

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 13:25
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ok. godziny to jeszcze powinno dać się przetrwać very happy

Tak przy okazji: jak myślę o takich różnych mało atrakcyjnych zapachowo cennych składnikach, to kuszą mnie jakieś produkty perfumopodobne do komsetyków Rolling Eyes

lenna

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 13:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Myślisz Hokusie o olejkach eterycznych czy jakimś syntetyku? Olejki to niezły pomysł, chociaż te, które podobno mają działanie wzmacniające włosy (rozmaryn etc.) niespecjalnie pachną Wink
Dzisiaj potestuję różne kombinacje odżywki do rzęs, może palma też się sprawdzi Cool

iwcia74

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 14:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna napisał:
chociaż te, które podobno mają działanie wzmacniające włosy (rozmaryn etc.) niespecjalnie pachną Wink

E tom godocie...rozmarynowy pięknie pachnie, świeżo tak, w połączeniu z grejfrutowym cud malina.

Hokus

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 14:37
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Iwciu, grejpfrutowy sam to lubię, ale z rozmarynem go jeszcze nie mieszałam thinking pół na pół czy jakoś inaczej proporcje?

Lenna, ja już myślałam o syntetykach też - np. zapach masła kakaowego (samo masło zapach ma bardzo fajny, ale nie zawsze można je do czegoś dodać i to w takiej proporcji, żeby ten zapach przyjemny było czuć), to samo z olejem kokosowym. Poza tym to lubię jeszcze zapachy siakieś kwiatowe (konwalie love , bez, jaśmin, róże - cena olejków jest odstraszająca, może coś z wanilią Rolling Eyes ). Syntetyk byłby pewnie tani i czasem dla urozmaicenia/zabicia smrodku możnaby go użyć. A może byłyby jakieś w miarę naturalne zastępcze zapachy Rolling Eyes (nie bardzo wiem czy coś takiego jest, ale może)

Hm, a wiecie jak pachnie olejek paczulowy - bo podobno ładnie, ale po moich doświadczeniach z niektórymi olejkami jestem już ostrożna i tak w ciemno go raczej nie kupię Wink

iwcia74

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 15:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hokus napisał:
Iwciu, grejpfrutowy sam to lubię, ale z rozmarynem go jeszcze nie mieszałam thinking pół na pół czy jakoś inaczej proporcje?

Ja sobie z tymi dwoma olejkami zrobiłam peeling z cukru trzcinowego i oleju (słonecznikowy i troche dyniowego), do tego dodałam po kilka(naście)kropli rozmarynowego i grejfrutowego no i mnie się ten zapach bardzo podoba. Nie jest nachalny ani mdły ale też nie jest taki ulotno kwiatowy ani cytrynowy.

monivk

Wysłany: Sob Lip 15, 2006 9:22
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

lenna.jestes pewna ,ze jest to ten wlasciwy olej palmowy z nasion?jak juz wspomnialam ,w holandii,w dzielnicy ,w ktorej mieszkam pelno afrykanskich sklepow i roznego rodzaju nierafinowanych olejow palmowych.niestety,w wiekszosco jest to olej palmowy z owocow.w niektorych plywaja nawet kawaleczki czerwonego owocu.czy mozesz mi lenno podac pelna nazwe figurujaca na twoim opakowaniu.jakies wskazowki ,zebym wiedziala,ktory jest na pewno z nasion?

lenna

Wysłany: Sob Lip 15, 2006 9:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc pewna nie jestem, zresztą całkiem zapomniałam, że olej ma być z nasion Confused W każdym razie jest zimnotłoczony, nierafinowany, żadnych kawałków owoców nie ma (po rozpuszczeniu konsystencja całkowicie jednolita), no i najważniejsze - działa Razz
Mój olej wygląda tak:
http://img132.imageshack.us/img132/3954/olejwj3.jpg
a tu zawartość słoika:
http://img208.imageshack.us/img208/5346/olej2cn4.jpg

Nie wiem czy Ci to coś pomoże... Rolling Eyes

Manasa

Wysłany: Sob Lip 15, 2006 10:01
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hokus, jesli lubisz zapach konwalii, to ja polecam biokons, to konserwant chętnie uzywany w kosmetykach naturalnych, i w/g mnie pachnie własnie głównie konwaliami, mocny intensywny zapach, + jakieś inne nuty kwiatowe.A co do zapachu wanilii, to prosto mozna sobie zrobić macerat laski wanili w oleju i mamy duzo oleju waniliowego Very Happy

znalazłam taką stronkę z olejami palmowymi:
http://www.olej.biz.pl/ofertaolej.php

pozdrawiam

Manasa

Wysłany: Sob Lip 15, 2006 10:04
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

hehhee, własnie spojarzałam ,zę oni mają dostepne pojemności cysterny Laughing
ale widziałam tam sklep interentowy ktory jest na allegro, może mogliby mniejsze ilości sprzedawać, chyba zapytam zaraz to dam znać Very Happy

lenna

Wysłany: Sob Lip 15, 2006 10:35
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Manasa, masz niezłe patenty applause
Pomysł z maceratem waniliowym bardzo mi się podoba. Może inne przyprawy da się wykorzystać w podobny sposób - szafran na przykład Razz

Izolda

Wysłany: Sob Lip 15, 2006 20:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna napisał:

Mój olej wygląda tak:
http://img132.imageshack.us/img132/3954/olejwj3.jpg
a tu zawartość słoika:
http://img208.imageshack.us/img208/5346/olej2cn4.jpg

Hmm. Kupowałam jakiś czas temu olej kokosowy tej samej firmy.Pan w sklepie zapewniał ze jest zimnotłoczony.
Ale kiedy olej się troszkę ogrzał zrobił sie przezroczysto żółtawy.Kiedy go odkręciłam okazało się ze jest bezapachowy.
A to wskazuje na to ze jest rafinowany a nie zimnotłoczony Crying or Very sad

monivk

Wysłany: Nie Lip 16, 2006 11:00
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dziekuje ci lenno.dokladnie tak wygladaja tutejsze oleje palmowe z afrykanskich sklepikow.te plynne maja jeszcze plywajace kawaleczki czerwonego owocu.i oczywiscie informacje na skromnych produkcjach sa bardzo skape.ciemnoskorzy sprzedawcy nie maja pojecia z czego ten olej palmowy,a podczas tlumaczenia ,ze potrzebuje olej do pielegnacji wlosow zaciagaja mnie zawsze pod polke z olejem....kokosowym, tlumaczac ,ze palmowy to do smazenia glownie ryby ,a od wiekow ciemnoskorzy uzywaja do pielegnacji i okielznania swoich trudnych fryzur kokosowego.tak czy inaczej skoro ty widzisz efekty kupie po prostu nierafinowany palmowy i bede obserwowac roznice.ewentualnie stosowac naprzemiennie z kokosowym:).dzieki bardzo.pozdrawiam

Hokus

Wysłany: Pon Lip 17, 2006 14:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Manasa napisał:
Hokus, jesli lubisz zapach konwalii, to ja polecam biokons, to konserwant chętnie uzywany w kosmetykach naturalnych, i w/g mnie pachnie własnie głównie konwaliami, mocny intensywny zapach, + jakieś inne nuty kwiatowe.A co do zapachu wanilii, to prosto mozna sobie zrobić macerat laski wanili w oleju i mamy duzo oleju waniliowego Very Happy

Manasa, ten patent na macerat z wanilii jest kapitalny Razz
Wszystko łatwo dostępne, prosta sprawa - że też o tym wcześniej nie pomyślałam Smile

Co do biokonsu to na razie nie mam do niego dostępu, ale będę miała na uwadze jego cenne właściwości zapachowe Cool

Manasa

Wysłany: Pon Lip 17, 2006 15:04
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Very Happy cieszę się że pomysł przypadł Wam do gustu. Olej kokosowy najlepszy jest tutaj: http://www.efavit.webd.pl/, z wielu które miałam ten jest najlepszy, pachnie bardzo intensywnie, konsystencja rewelacyjna, właściwości chłodzace jak najbardziej, no i nie drogi, mam prawie rok litrowy słoik i wogóle sie nie zepsuł, pachnie wciąż tak samo no i działa, włosy sa po nim super. Ponoc mozna na nim smażyc słodkie placuszki, racuszki, nalesniki Laughing mniam, jeszcze nie próbowałam, ponoc się wogóle nie przypala, wytrzymuje bardzo wysokie temperatury.

Manasa

Wysłany: Pon Lip 17, 2006 15:22
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tak sobie szukałam informacji o oleju palmowym i zobaczcie na co natrafiłam, co prawda o oleju mało piszą i mało konkretnie, ale i tak ciekawe
http://www.zdrowo.pl/cgi-bin/zdrowo/index.cgi?w...ty.html&ident=580

Myszi

Wysłany: Czw Paź 05, 2006 21:46
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie Embarassed

Zakupiłam olej kokosowy w sklepie ze zdrową żywnością.
Niestety na opakowaniu nie było informacji czy jest rafinowany czy nie.
Po odkręceniu słoiczka okazało się, że zapachowo to kokosu nie przypomina... Właściwie niczego nie przypomina.

Czy to oznacza, że jest przetwarzany i bezwartościowy?
Nie powinnam go stosować na włosy?
W ogóle wyrzucić? Czy do czegoś się nadaje?

Proszę o radę... thinking

marzena

Wysłany: Czw Paź 05, 2006 22:28
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Myszi, nadaje sie jak najbardziej Very Happy Ja mam dwa. Oba solidnych firm, oba organiczne i wytlaczane na zimno. I jeden i drugi zapachem przypominaja bardziej slabo-pachnacy smalczyk niz kokosa. Czasem uzywam kokosowy solo, a czasem mieszam z innymi olejami, zwlaszcza rycynowym.

Strona 1 z 3
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Włosy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Skocz do: