nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Olejki eteryczne

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Domowe laboratorium urody
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ineslik

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 19:15
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w przypadku destylacji z parą mozna uzyskac bardzo niewielkie ilości olejku-mikroskopijne.

nie porywam się na olejek różany, wystarczy lekko pachnący hydrolat. Podejmę próbę, za kilka miesięcy dowiemy się, czy było warto.

Ten zaproponowany przez Ciebie sposób zdecydowanie wypróbuję. Olejki uzyskane "moją" metodą odzwierciedlają w dość dobry sposób zapach surowca, mają jednak pewne dodatkowe nuty. Zależy mi , żeby się ich pozbyć.

Olejki pozyskane przeze mnie do tej pory to
pomarańczowy (olejek pomarańczowy ze skórek uzyskany drogą destylacji to całkiem coś innego, niż olejek tzw. pomarańczowy właściwy , który pozyskuje się przez wyciskanie skórek)
rozmarynowy
jałowcowy z jagód
tymiankowy
goździkowy z tym było najwięcej frajdy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ineslik

Wysłany: Pią Lut 17, 2012 8:20
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Asharalyn - spróbowałam Twojego sposobu. Szkoda tylko, że nie podpowiedziałaś, że kolbę z biomasą trzeba również ogrzewać .

Ostatnio zmieniony przez ineslik dnia Sob Mar 17, 2012 14:45, w całości zmieniany 1 raz

Asharalyn
Moderator

Wysłany: Pią Mar 16, 2012 20:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Inesilk, mogłam wrzucić z opisem. Przepraszam.
Przyjemnej destylacji życzę:>

ineslik

Wysłany: Sob Mar 17, 2012 14:52
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Poradziłam sobie - zastosowałam izolację układu, temp. wzrosła do około 80st.C

w pierwszej kolbie wrze woda , wytwarza się para , która wężykiem silikonowym dostaje się do kolby z biomasą. Biomasa wstępnie podgrzana do 70 st.C . Kolba nr 2 została zaizolowana. aby para nie skraplała się na jej ściankach, tylko dopiero w chłodnicy. Dzięki temu pozyskujemy olejek bez gotowania biomasy. Olejek ma lepszy zapach. Niestety - hydrolaty z cytrusów mają mało komercyjny zapaszek (mimo, że pozbywam się białych części, destyluję same skórki).

Asharalyn - wiesz może dlaczego?

Asharalyn
Moderator

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 10:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wg moich informacji te hydrolaty sprzedawane w sklepach sa zakonserwowane(nie wnikałam nigdy czy) Jesli alkoholami to producent może rozpuścic w nich odrobinę olejku lub samego limonenu by polepszyć wartości "komercyjne" produktu , nie wykazujac ich w składzie.

eweleine

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 12:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

W maju, moim ukochanym miesiącu, nie mogę nigdy przejść obojętnie obok kwitnących bzów i bukiecików konwalii.

Cały ten czas mam obok siebie właśnie te cudownie pachnące rośliny. Szkoda, że tak krótko.
Kilka razy szukałam takich olejków eterycznych do robionych samodzielnie olejków myjących, czy balsamów.
Niestety bez powodzenia. Zwykle mają jakiś taki tandetny i nie przypominający oryginału zapach.

Czy ktoś z was może spotkał dostępny olejek eteryczny pachnący faktycznym bzem, czy konwaliami, tak jak np. olejek lawendowy, czy pomarańczowy, które pachną dokładnie tak jak powinny??

maqqa

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 17:35
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ineslik, rewelacyjny pomysł !
Ja na razie nie bardzo mam gdzie, ale jakbym miała możliwość to na pewno spróbowałabym destylacji bobu tonka. Zmielony (w młynku do kawy) ma piękny marcepanowy zapach.

http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop...rt&Itemid=127

W tym samym sklepiku mają też piżmo roślinne http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop...rt&Itemid=127
i dużo innych ciekawych surowców zapachowych - żywice, drewna,zioła i suszone kwiaty. Z tym, że jaśminowy olejek trzeba chyba uzyskiwać ze świeżych kwiatów, suszone prawie wcale nie pachną. Sad

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ineslik

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 18:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Już nie kupuję suszu do destylacji , zanim nie powącham. Różnice są ogromne, sprzedawca nie poinformuje, bo niby jak? Anyż gwiaździsty i wanilia z Magicznego pachną o wiele gorzej niż od Super Sprzedawcy Skworcu z allegro.

maqqa

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 12:20
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Za bób tonka mogę ręczyć. Smile
on nie bardzo ma jak zwietrzeć, bo właściwie nie pachnie dopóki się go nie zmieli.
A osobiście bardzo byłabym zainteresowana, choćby hydrolatem....

Również paczula była całkiem ok i mirra też.
Tak jak pisałam nie polecam specjalnie suszonego jaśminu , także mielone drewno sandałowe wydawało się lekko zwietrzałe ale mam porównanie tylko z olejkami więc może mielony sandał po prostu nie ma zbyt intensywnego zapachu.

Tego piżma nie testowałam bo go akurat nie było jak robiłam zakupy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pokora

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 19:10
Temat postu: Czy tak ma pachnieć olejek ylangowy?
Odpowiedz z cytatem

Kupiłem ylangowy olejek eteryczny. Zapach prosto z buteleczki jest ohydny - sztuczny i do niczego niepodobny. Natomiast olejek parujący z kominka ma zapach... kwiatu mniszka lekarskiego. Shocked

Czy tak właśnie ma pachnieć olejek ylangowy?

ineslik

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 21:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ma być tak intensywny i słodki, że mikron wystarczy by w pokoju było jak w kwiaciarni. Ma być lekko mdlący , do wąchania z butelki wprost niemożliwy. Taki indyjski , ciężki zapach.
stosowałam z mazideł

ineslik

Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:37
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
spróbowałabym destylacji bobu tonka. Zmielony (w młynku do kawy) ma piękny marcepanowy zapach.

http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop...rt&Itemid=127

W tym samym sklepiku mają też piżmo roślinne http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop...rt&Itemid=127
i dużo innych ciekawych surowców zapachowych

macca szykuj skrzynkę na listy, spełnię niedługo Twe marzenie o hydrolacie. Właśnie klikam w magicznym surowce na rozpoczęcie sezonu eterycznego. Inez

moni

Wysłany: Czw Maj 30, 2013 12:43
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

eweleine napisał:
W maju, moim ukochanym miesiącu, nie mogę nigdy przejść obojętnie obok kwitnących bzów i bukiecików konwalii.

Cały ten czas mam obok siebie właśnie te cudownie pachnące rośliny. Szkoda, że tak krótko.
Kilka razy szukałam takich olejków eterycznych do robionych samodzielnie olejków myjących, czy balsamów.
Niestety bez powodzenia. Zwykle mają jakiś taki tandetny i nie przypominający oryginału zapach.

Czy ktoś z was może spotkał dostępny olejek eteryczny pachnący faktycznym bzem, czy konwaliami, tak jak np. olejek lawendowy, czy pomarańczowy, które pachną dokładnie tak jak powinny??

nie ma olejkow eterycznych z bzu ani konwali, mozesz kupic tylko olejki perfumowane.

A ja chcialam sie podpytac czy ktos uzywal oleju manuka? ma miec te same wlasciowosci do olejek z drzewa herbacianego, ale nie trzeba sie uwijac z jego zuzywaniem w ciagu 6 m-cy. Moj olejek herbaciany mam juz ponad 6 m-cy i widze ze traci na dzialaniu, juz nie jest taki mocny jak na poczatku i zastanawiam sie nad zamowieniem Manuka. Poza tym wyczailam w moim sklepie dla mieszaczy olejek rumiankowy z tego tanszego rumianku. 5ml za niecale 11€ i podobno ma byc wydajny, wiec wezme na poczatek mala buteleczke.

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Domowe laboratorium urody
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Skocz do: