nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Peeling kwasem migdałowym (mandelic acid)

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Retinoidy i kwasy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
asinek

Wysłany: Sob Lut 18, 2006 23:50
Temat postu: Kwas migdałowy (mandelic acid) C7H6(OH)COOH
Odpowiedz z cytatem

tu jest artykul badacza na ktorego powoluja sie w podanych przez Ciebie linkach
Arrow http://skincarerx.org/rx_article.html
Cytat:
Research Methods

Preliminary trials were open and uncontrolled, and included more than 1,100 patients over the past 3 years. Some patients were followed with photographic documentation and global evaluations, and were monitered for improvement and adverse effects-methods typical of the evaluation of a new cosmetic product. Patients were evaluated For improvement in acne, skin texture, wrinkles, lentigines and melasma.
Mandelic aicd is prepared in an algae extract (Mandelic Marine Complex™, Nucelle®, a division of North American Medical, Idaho Falls, ID) gel or lotion base in 2% to 10% concentration for topical use. Additional preparations were combined with topical vitamins (including vitamins A,C,E, and D3) and sunscreen with SPF 15. Patients were instructed to use the products twice daily.
Chemical peels were performed with 30% and 50% mandelic acid. A 2% mandelic acid wash was used to cleanse the skin, followed by the application of mandelic acid using gauze applicators. As the product was applied , the skin was gently rubbed. Exposure times were usually limited to 5 minutes; however, longer applications also appeared to be safe. Peels were performed at weekly or biweekly intervals. After the peel, the skin was cleansed with water, and a mild topical steroid (desonide 0.05% lotion) was applied in a single application.
For 2 to 4 weeks before and after laser resurfacing, patients were treated with mandelic acid products and a semi-permeable ointment designed to aid healing after laser surgery. Patients were evaluated for the following: time to reepithelialization, incidence of gram-negative infections, duration of postresurfacing erythema, postinflammatory pigmentation, milia, and other postoperative complications.

Results:

Preliminary results from the open clinical trials using these products are encouraging in several diverse areas related to skin care:

1. Fine wrinkles and lines appear to improve, much like photoaged skin does with the use of 10% glycolic acid preparations. Skin texture improves quickly withindays or weeks in characteristic AHA therapeutic fashion. A notable difference between glycolic acid and mandelic acid products is the lack of skin irritation and erythems that often accompanies skin treatments with glycolic acid in 30% to 70% preparations used for peeling. As with glycolic acid, the effect is sustained over months and years of treatment, with gradual and continued improvement in fine lines and wrinkles being the characteristic benefit.
It is noteworthy that a remarkable difference was seen in the tratment of darkly pigmented skin types. Improvement can be seen in fine wrinkles and lines in patients with Fitzpatrick skin types I through VI without any postinflammatory hyperpigmentation.
In contrast, tha author has observed in his dermatology practice a larger number of darkly pigmented patients who have developed irritation, erythema, and subsequent postinflammatory hyperpigmentation while treating the skin with 5% to 10% glycolic acid, tretinoin, or hydroquinone.

2. Chemical peeling with mandelic acid, when compared with glycolic acid peels, produced less erythema, and was less likely to result in crusting or blistering or other adverse effects on the epidermis. The onset of erythema is more predictable and gradual, and there is less likelihood that "hotspots" will develop in dry areas of the face (e.g., on the cheek lateral to the commissure). Repeated, weekly peeling with 5-minute exposure times, followed by washing with water, was well tolerated by most patients. Repeated peeling is useful for treating acne, melasma, lentigenes, and fine photoaging damage (e.g., wrinkles, dullness, skin texture changes).

3. Abnormal pigmentation, including melasma, postinflammatory hyperpigmentation, and lentigines, improved quickly when treated with mandelic acid products. In many patients, melasma improved up to 50% after 1 month of treatment using 10% mandelic acid lotion. Faintly pigmented lentigenes respond much more slowly-a result characteristic of treatment with other AHA products-with gradual fading over a period of weeks or months. Mandelic acid products used with prescription-strength bleaching agents containing hydroquinone or kojic acid also showed excellent fading with no adverse effects, and may hasten the benefits of treatment.
Dermal melasma has often been resistant to topical treatments, but marked improvement was seen in patients who had failed other topical treatments with tretinoin, hydroquinone, and steroids. Many of these patients were of darker skin types, and had experienced postinflammatory hyperpigmentationfrom other topical products. This was especially true of tretinoin and hydroquinone. No adverse darkening of the melasma was seen when these patients were treated with mandelic acid products. Dermal melasma responded much more slowly than epidermal melasma (as determined by Wood's light examination). A sustained, gradual improvement over a period of months is characteristic of patients treated with mandelic acid products. One notable patient of Italian descent had severe melasma on the forehead that was resistant to prescription bleaching agents and to tretinoin. Over 6 months, almost complete clearing of the melasma with the use of mandelic acid was seen. Some patients were treated with mandelic acid products plus PhotoDerm®(ESC Medical, Yokneam, Israel). Combination therapy may yield faster improvement.

4. Acne improvement is remarkable in many patients treated with inflammatory pustular, comedonal, and papular acne. Patients with gram-negative folliculitis also showed improvement while using mandelic acid products. Many acne patients who are resistant to antibiotics given both systemically and topically have responded very well to the mandelic acid. Patients with acne at grade 111 or below responded most positively.
Initial research on mandelic acid was predicated on its antibiotic nature. It was hoped that an improvement in wrinkles and acne could be obtained for patients who suffered from both. Many patients have been able to control their acne with mandelic acid products alone (i.e., without using traditional acne products). Mandelic acid has been found to be espeially useful in treating adult female patients suffering from both photoaging and acne. Some acne rosacea patients were also treated , and their conditions showed improvement.

5. Laser skin resurfacing patients have been treated over the past 11 months before and after the resurfacing procedure. Immediately after laser resurfacing and until reepithelialization, patients were treated with a semi-permeable ointment. The most notable result of using mandelic acid after laser peels was the lack of postoperative gram-negative infections in more than 100 cases. Patients used these products for 2 to 4 weeks before laser resurfacing and, after reepithelialization, started using maintenance products also containing mandelic acid. A semipermeable ointment allowed easy cleansing of the skin without occluding bacteria and dead skin fragments. When mandelic acid products were used operatively and postoperatively, postinflammatory hyperpigmentation rarely occurred.

tu jest datasheet BASFu:
Arrow http://www2.basf.de/en/intermediates/R-Mandelic...0-BN1588BnKbw2.dX
i tu jeszcze cos na temat:
Arrow http://www.chemicalland21.com/industrialchem/or...NDELIC%20ACID.htm

nono, czyzby to cus warte bylo wyprobowania na moje podoczne przebarwionka?
buzka
a

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angie

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 17:14
Temat postu: Peeling kwasem migdałowym (mandelic acid)
Odpowiedz z cytatem

Marzeno, moglabys podac i swoj sposob na kwas migdalowy (jak go rozrabiasz, nakladasz itp).

pozdrawiam
Angie

marzena

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 6:41
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Kwas migdalowy mam polski, swietny, z Chemika. Rozpuszczam go w cieplej wodzie, bo w zimnej sie rozpuscic nie chcial, skubany.Po paru dniach na dnie buteleczki wytworzyly sie bardzo piekne krysztalki, ktore rozpuscilam lekko podgrzewajac naczynie w cieplej wodzie. Ale nie chcialam podgrzewac za kazdym razem roztworu, dolalam doslownie pare kropli alkoholu i to zalatwilo sprawe. Jedna czesc kwasu na piec i pol czesci wody daje roztwor 20%.
To nie jest silny peeling. Mozna sie pierwszego dnia ludziom pokazac, chociaz na randke pewnie lepiej nie isc. Drugiego dnia skora sie luszczy. Albo schodzi taka cieniutka blonka, albo tysiace drobniusienkich skoreczek przylegaja do twarzy. Tak to troche wyglada, jak spalona sloncem ziemia w Afryce. Najpierw nakladalam go pedzelkiem tak jak inne kwasy, ale nie jest to konieczne. Wacik wystarczy. Bardzo, bardzo nieprzyjemne uczucie pieczenia, ale mozna wytrzymac. Trzymam doslownie pare minut i zmywam woda z soda oczyszczona albo woda z mydlem, jak znajde mydlo w domu...
I na to olej lanolinowy z HA, albo wazelina albo masc z cynkiem do dupci niemowlat. Lanolina najlepsza.
I teraz tak - uzywam Retinu od lat przynajmniej 15. Kwasilam sie mocniejszymi kwasami. Moja skora jest juz do takich cwiczen przyzwyczajona.
Bardzo prosze uwazac. To jest naprawde fajny kwas. Ladnie rozjasnia i odswieza, nie powodujac przy tym koniecznosci zamykania sie w mysiej dziurce. Nie powoduje tez, tak jak inne kwasy, czerwonawej geby. I nie jest to roztwor alkoholowy.
Ale jednak kwas. Wszelkie Retiny i inne Diacneale powinny byc odstawione na 3 dni przed peelingiem. I powrot dopiero po odpadnieciu ostatniej skoreczki.
Gdybym nie miala wczesniej z kwasami nic do czynienia, zrobilabym najpierw 5% tonik z wody i troche glicolu propylenowego, albo HA i kapki gliceryny. I pomalutku, stopniowo...
Na tym forum poswieconym przebarwieniom http://skincarerx.com/phorum/list.php?3
dziewczyny bardzo sobie chwala Ma-Ma lotion, zawierajacy 10% kwasu migdalowego i 10% malic acid, kwasu zawartego w jablkach. Ponoc piecze przy nakladaniu (wierze!) i polecany jest na przebarwienia i acne.
Kosztuje reke i noge i ma pare niepotrzebnych skladnikow.
Ale moze bedzie natchnieniem na produkcje domowa:
http://skincarerx.com/review_box.html?prid=498
Pozdrawiam

ana

Wysłany: Wto Sie 01, 2006 15:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No to ja napisze o moich wrażeniach po pillingu migdałowym. Nie do końca wzięłam sobie do serca rady marzeny. Pilling zrobiłam zgodnie z podanym przepisem ale dodałam do niego ociupinkę wódeczki i skóre przed też nia potraktowałam, żeby rółwno złapało. I złapało tak, że skóra zbielała; wytrzymałam 3 minuty bo wydawało mi się że mi twarz i szyje wypali. Zmyłam wodą z mydłem i nałozyłam lanolinę. To było w niedzielę, a dziś odpadają mi kawałki skóry z twarz i szyi. Wyglądam jak bohaterka horroru i całe szczęście że jestem na urlopie bo nie nadaję się do ludzi absolutnie. Zatem ku przestrodze pilling mogdałowy nie dla kazdego jest łagodny. Rację miała marzena żeby zacząc od mniejszych stężeń.

zambezzi

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ano,
ja używam pilingu migdałowego przez całe lato. Zaczęłam od 15%, potem zatrzymałam się,myslę, że na 40%. Ktoś mądrzejszy ode mnie stwierdził jednak, że takie stężenie jest nie do uzyskania w warunkach domowych.

Kwasu nie kupowałam w chemiku. Z początku mieszałam go z wodą i kilkoma kroplami alkoholu: etanolu, glikolu propylowego lub izopropylowego. Musiałam jednak każdorazowo podgrzewać do zupełnego rozpuszczenia. Podobno kwas ten rozpuszcza się w alkoholu.

Twarz robiła się czerwona, czy też lekko zbielała wyłacznie zaraz po nałożeniu. Skóra schodziła mi delikatnie, prawie niezauważalnie, musiałam jednak mocno nawilżać. W przeciwnym wypadku tworzyła się lekko brązowa skorupa.

Lubię ten kwas, po trzech dniach buźka jest ładnie rozświetlona i wygładzona.

Zawsze myślałam, że skórę mam bardzo wrażliwą i delikatną (każdy powiew wiatru wywołuje zaczerwienienie i podrażnienie), ale po moich wyczynach z kwasem migdałowym zaczęłam w to wątpić. Ponadto skórę mam mieszaną, unaczynioną.

Ponadto z kwasu migdałowego mieszam sobie tonik, który ładnie oczyszcza pory.

Alex

Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 21:16
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zambezzi napisał:
Z początku mieszałam go z wodą i kilkoma kroplami alkoholu: etanolu, glikolu propylowego lub izopropylowego. Musiałam jednak każdorazowo podgrzewać do zupełnego rozpuszczenia. Podobno kwas ten rozpuszcza się w alkoholu.

To jak w końcowym etapie go robiłaś, w samym alkoholu?

zambezzi napisał:

Ponadto z kwasu migdałowego mieszam sobie tonik, który ładnie oczyszcza pory.

Zambezzi, powiedz coś bliżej, jak robisz ten tonik

zambezzi

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 20:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Olu, jak wiesz dopiero się wdrażam w tę tajemną wiedzę, ale info o pilingu kwasem migdałowym konsultowałam wcześniej z innymi mądrzejszymi ode mnie.
Początkowo na jedną część kwasu wzięłam niecałe 9 części wody do tego parę kropel alkoholu. Stężenie procentowe na oko wynosiło 10 %. Kwas rozpuściałam w wodzie i alkoholu lekko podgrzewając (w kąpieli wodnej). W miarę stosowania - raz w tygodniu zmniejszałam ilość płynów. Wodę zastępowałam dodatkowo alkoholem. Piling polecam naprawdę warto spróbować. Ładnie oczyszcza pory i rozświetla skórę. Jak pisałam wcześniej delikatnie złuszcza.

Olu przepis na tonik odszukam.

Pozdrawiam
Zambezzi

Alex

Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 22:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, Zambezzi Very Happy . Jak skończę mój tonik aspirynowy to wezmę się za kręcenie pilingu z kwasu migdałowego, który już jakiś czas leży w lodówce nie ruszony Rolling Eyes .
PS. Zastanawiam się tylko czy nie będzie jakiegoś piorunującego efektu, zważywszy, że traktuję się codziennie zorackiem 0,1 i najmocniejszą wersją serum na przebarwienia z NAC. Ale, co tam, inni nie takie rzeczy wyrabiają Wink

Noor

Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:15
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

zambezzi napisał:
Olu przepis na tonik odszukam.

Szukaj, szukaj! A jakie on ma mniej więcej stężenie tego kwasu?
Kosmetyczka, u której robię piling kawitacyjny zaproponowała mi w ramach testów piling migdałowy 40%, ale się boję po Waszych opisach. W ramach oczyszczania porów może bym zaczęła od toniku?

iwcia74

Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:22
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tonik robi się bardzo prosto, zwłaszcza z racji tego, że kwas migdałowy rozpuszcza się w wodzie, mi nawet rozpuszcza się w takiej prosto z lodówki. 10-ci % ładnie oczyszcza i wygładza, przy 15-to % łuszczę się takim drobnym skórkiem, co to przy nakładaniu kremu się mnię wałkuje pod palcami (to na czole, a na policzkach ma w tej chwili taką cienką warstwę suchej skóry która dopiero zamierza się złuszczyć). nakladam to to wacikiem i czuję bardzo delikatne pieczenie,ale naprawde delikatne, znika zanim zacznę nakładać filtr.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer gadu-gadu
PaniKota

Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:59
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Iwuś, cieszę się, że Ci migdałowy podpasował Smile

Mnie niestety nie służy - najpierw stosowałam tonik, potem stopniowo coraz mocniejsze peelingi, doszłam do 40%. Byłam zachwycona, bo genialnie wybielał potrądzikowe czerwoności, ale niestety wygląda na to, że sam jest u mnie trądzikogenny - testowałam na tyle długo, by stwierdzić, że chyba nie był to wysyp wywołany przyśpieszonym wyłażeniem paskud, tym bardziej, że się prawie wcale nie łuszczyłam (ale ja z gatunku niełuszczaków jestem) Wróciłam niedawno do migdałowego dodając 5% do toniku salicylowego i uspokajająca się dzieki salicylowi i zorakowi gęba znowu zaczęła szaleć. Szkoda, migdał tak pięknie rozjaśniał...
ale to ja taki dziwoląg i generalnie kwas polecam - najlepiej samemu stopniować stężenie, dodając ew. jakichś nawilżaczy. Przy 15-20% zaczyna się problem z rozpuszczalnością i trzeba podgrzewać wodę albo zastępować ją alkoholem. A granica pomiędzy tonikiem a 5 minutowym peelingiem jest indywidualna - w zabiegach stosuje się o ile wiem od 30 do 50%
A - konieczna regulacja pH za pomocą sody, optymalne stężenie dla AHA to 3-4,5

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer gadu-gadu
iwcia74

Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 11:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

No niestety, chyba jednak nie podpasował.
chyba. bo nie wiem kto mi zrobił taką krzywdę na twarzy, że wyglądam jak z różyczką (kto przechodził ten wie Twisted Evil )
w niedzielę późnym popołudniem zrobiłam sobie peeling szurany a nastepnie położyłam maseczkę, tą: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=13052
wieczorem twarz umyłam i nałożyłam avene ystheal
nastepnego dnia rano nasmarowałam sie tonikiem 10% migdałowego plus 5%mlekowego plus2-3% NMF, na to serum z winogronem, soją i niacynamide.
I zanim nałożyłam filtr już wyglądałam jak zombi. Gęba cała czerwona, w parchach jakiś, w dotyku jak księżyc, góry i doliny.
Kto mi to zrobił????
Zaznaczam, że pierwszy raz użyłam w całym tym zestawie maseczki i NMF - u, reszta była juz wcześniej w użyciu.

Saskia

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 14:09
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

W artykule jest kilka zdjec z redukcja przebarwien po kwasie migdalowym:
http://www.nucelle.com/article.pdf

Poly

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 8:23
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Iwcia z kamienia łupanego wytargałas ten peeling szurany Laughing
Jak dla mnie to za dużo dobroci na raz, NMF raczej krzywdy nie zrobił, już raczej stawiam tonik w połączeniu z niacynamide, i oczywiście wczesniej peeling ziarnisty Rolling Eyes .

iwcia74

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 8:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ojj wytargałam bo nic tak sensu nie oddaje jak szuranie hehe. Ja po upływie jakiegoś czasu stawiam na uczulenie na maseczke sorai lub tak jak Kotę zaatakował mnie z opóźnionym zapłonem migdałowy albo też filter Vichy 30-tka perfumowana dla dzieci (próbke miałam). Oby trzy omijam z daleka, póki co...

neverman

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 21:38
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Czy moge poprosic o szczegoly?

PaniKota

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 22:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

neverman napisał:
Cytat:

Czy moge poprosic o szczegoly?

dlaczego, jak czy czym? Smile

Żeby kwasy efektywnie regulowały złuszczanie naskórka, muszą mieć średniokwaśne pH (AHA: 3-4,5) ale nie za niskie - nie wiem wprawdzie, na ile tracą wtedy na skuteczności, ale przekwaszenie destabilizuje rónowagę skóry.

http://www.wirtualnakosmetyczka.com/slownik.html napisał:
Trzeba z niego jednak zrezygnować gdy makeup trudno się rozprowadza i warzy się na skórze, gdyż jest to sygnałem, że odczyn skóry jest zbyt kwaśny. Przyczyną nadmiernego zakwaszenia skóry mogą być zaburzenia hormonalne, hormonalne środki antykoncepcyjne albo antybiotyki.

A jak? trudno wyliczyć dokładne proporcje, odważamy zresztą składniki z dokładnością do jednego czy dwóch miejsc po przecinku, więc zawsze są niewielkie różnice, a sody potrzeba naprawdę odrobinę. Bez papierków będzie ciężko - są dość drogie, ale starczają na długo, szczególnie, że można spokojnie dzielić je nawet na cztery części Wink
czym - soda oczyszczona z byle sklepu spożywczego. Po jej dodaniu nalezy chwilę odczekać, aż dobrze się rozpuści i wymiesza, dopiero wtedy mierzyć pH.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer gadu-gadu
neverman

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 22:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dzieki. Dzis otrzymalam przesylke od Limarii, durnam - papierkow nie zamowilam:(

PaniKota

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 23:08
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mogę spróbować z grubsza wyliczyć, ile tej sody potrzeba - migdałowca mam, tylko spirytus muszę kupić, bo pewnie o peelingu myślisz, a ten kwas, o ile pamiętam, powyżej 20% nie za bardzo chce się rozpuszczać w samej wodzie. A może w aptece albo w jakimś sklepie dla chemiko-laborantów. Jeśli jesteś z W-wy, to ponoć na Elektoralnej są i komplet papierków kosztuje tam ok. 20 zł.

neverman

Wysłany: Wto Paź 03, 2006 10:26
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dzieki wiekie. Poki co, wygladam dzis jak koszmar z Ulicy Wiazow, nawet bez mierzenia odczynu kwasowego pysk sobie niezle tym peelingiem wypalilam, ale nastepnym razem faktycznie pomysle o bardziej metodycznym przygotowaniu preparatu. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i dziekuje za pomoc:) to napawde fajne uczucie, jak czlowiek moze na czlowieka liczyc:))))

zambezzi

Wysłany: Sob Paź 28, 2006 12:30
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Znalazłam nieco info o połączeniach kwasu migdałowego
http://www.bio-med.pl/migdalowy_peel.html

Ostatnio dosypywałam sobie do swojego pilingu, kwasu salicylowego, obecnie zastanawiam się nad wyciągiem z winogron.

Zobaczcie jeszcze sobie cenę za ampułki z 10% kwasem http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/reviews.php?id=747&item=4#menu

neverman

Wysłany: Nie Paź 29, 2006 13:22
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zambezzi, bardzo ciekawe info. Szkoda, ze dokladnych proporcji nie podali.
A ile Ty dosypujesz tego kwasu salicylowego?

Alex

Wysłany: Nie Paź 29, 2006 18:19
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zambezzi, no to się urządziłam Embarassed Laughing
Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie maseczkę z mąki owsianej, która zaschła mi na twarzy, więc zmywając, trochę się natarłam, co dało chyba efekt pilingu.
Potem szczodrze potraktowałam się tonikiem migdałowym wg Twojego przepisu (zauważyłam, że skóra mi po nim bieleje- jakby białko się ścinało Cool ). Zostawiłam na jakąś godzinę i zauważyłam, że skóra zrobiła mi się , jakbym owinęła ją folią spożywczą, albo polakierowała, ale nie była czerwona.
Zastanawiałam się czy zmyć ten tonik, ale w ostateczności nie zmywałam, tylko wysmarowałam zorakiem 0,1 z lipoderminą (suto, a jakże Rolling Eyes ).
Już po chwili czułam, że się doprawiłam. Dowiedziałam się wreszczie, co to burak na twarzy- bynajmniej nie jakieś tam zaczerwienienie what . Po jakiejś godzinie, raczej znacznie póżniej, bo przed samym położeniem się spać, nasmarowałam się witaminowym olejkiem łagodzącym (na bazie maceratu z kasztanowca) licząc chyba na cuda wallbash .
Dzisiaj nie nadaję się do ludzi Embarassed , burak nie zszedł, skóra stwardniała.
W sumie się nie załamuję i tak leje za oknem Razz . Zobaczymy co będzie jutro.

rufek

Wysłany: Nie Paź 29, 2006 19:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Niezle Olu szalajesz. Wink
Nie chce Cie straszyc, ale do jutra pod skorupa wyjda Ci jeszcze ciemne plamy w miejscach przebarwien. Jednak najgorszy jest burak, bo jak tu do ludzi wyjsc z czyms takim zamiast twarzy Evil or Very Mad

zambezzi

Wysłany: Nie Paź 29, 2006 21:06
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Alex napisał:
Zambezzi, no to się urządziłam Embarassed Laughing
Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie maseczkę z mąki owsianej, która zaschła mi na twarzy, więc zmywając, trochę się natarłam, co dało chyba efekt pilingu.
Potem szczodrze potraktowałam się tonikiem migdałowym wg Twojego przepisu (zauważyłam, że skóra mi po nim bieleje- jakby białko się ścinało Cool ). Zostawiłam na jakąś godzinę i zauważyłam, że skóra zrobiła mi się , jakbym owinęła ją folią spożywczą, albo polakierowała, ale nie była czerwona.
Zastanawiałam się czy zmyć ten tonik, ale w ostateczności nie zmywałam, tylko wysmarowałam zorakiem 0,1 z lipoderminą (suto, a jakże Rolling Eyes ).
Już po chwili czułam, że się doprawiłam. Dowiedziałam się wreszczie, co to burak na twarzy- bynajmniej nie jakieś tam zaczerwienienie what . Po jakiejś godzinie, raczej znacznie póżniej, bo przed samym położeniem się spać, nasmarowałam się witaminowym olejkiem łagodzącym (na bazie maceratu z kasztanowca) licząc chyba na cuda wallbash .
Dzisiaj nie nadaję się do ludzi Embarassed , burak nie zszedł, skóra stwardniała.
W sumie się nie załamuję i tak leje za oknem Razz . Zobaczymy co będzie jutro.

Olu nie wiem jakie stężenie kwasu miałaś w swoim toniku, ale powinno być 10%. Do tej pory robiłam go dla różnych osób i nikt nie zaobserwował takiego spalenia Rolling Eyes . Ja nawet po mocnym obdarciu bromeliną i nałozeniu tego toniku nie miałam takiego efektu.
Olu będziesz miała niezłe łuszczenie ale nowa skórka będzie piękna i gładka. Fju, Fju.
Nie martw się jestem towarzyszem w niedoli w piątek sama się załatwiłam tak, że wczoraj nie wychodziłam z domu, a dzisiejszy wypad miałam w czapce z daszkiem. Nie mogłam już usiedzieć. Mam dokumentnie spaloną twarz. Wygląda jakbym poprzypalała się metalem crap . Nie moge mówić (pomimo natłuszczania i nawilżania), bo wszystko mi pęka Evil or Very Mad . Załatwiłam się migdałowym z atredermem.
Dodam, że jutro ma ciężki dzień pełen spotkań Evil or Very Mad .

Noor

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 12:23
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie:

Czy taki tonik z 5% (lub np. 7%) kwasem migdałowym mógłby zastąpić tonik z BHA u alergików, którzy nie tolerują kwasu salicylowego?
Chodzi mi o porównanie działania przeciwpryszczowego. Może ktoś już ma takie doświadczenia?

limaria

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 13:42
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witaj Noor Smile,

moim zdaniem tonik z kwasem migdałowym ma doskonałe działanie przeciwpryszczowe. To kwas, który chrakateryzuje się silnym działaniem antybakteryjnym, więc można nim dorażnie łagodzic zmiany trądzikowe.
Osobiście 10% toniku używam punktowo, na pryszczowe niespodzianki i z efektów jestem bardzo zadowolona.
Na wizażowym forum Biochemia Urody jest wątek poświęcony działaniu toniku migdałowego, a w nim opisy jak 30% peeling niemal w oczach likwiduje solidne ropne wypryski.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Noor

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 14:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

limaria napisał:
Witaj Noor Smile,

moim zdaniem tonik z kwasem migdałowym ma doskonałe działanie przeciwpryszczowe. To kwas, który chrakateryzuje się silnym działaniem antybakteryjnym, więc można nim dorażnie łagodzic zmiany trądzikowe.
Osobiście 10% toniku używam punktowo, na pryszczowe niespodzianki i z efektów jestem bardzo zadowolona.
Na wizażowym forum Biochemia Urody jest wątek poświęcony działaniu toniku migdałowego, a w nim opisy jak 30% peeling niemal w oczach likwiduje solidne ropne wypryski.

Czytłam, ten o powiciu Robocopa Very Happy . 30% w życiu bym się nie odważyła położyć na własną twarz Embarassed U mnie pojawia się tylko coś paskudnego od czasu do czasu, ale zazdrość mnie zżerała, jak czytałam opowieści o oczyszczającym pory działaniu toniku Pauli z BHA (sama mam alergię na salicylany).

off topic Limario skompletowałam wreszcie swoje zamówienie, podliczyłam i scare Pocieszam się, że to poważna inwestycja na pierwszy raz, a potem już tylko same oszczędności Wink

Powiedz mi jeszcze, czy do tego toniku z kwasem migdałowym można spokojnie wsadzić atomizer? Nic się nie stanie? Atomizerem wygodniej byłoby mi go dozować na wacik. I jeszcze, czy nie będzie już 0,5 ml łyżeczki-miarki? I czy nie znalazłaby się próbka pine bark przed 15.XI.?

limaria

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 14:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hej Noor,

30% też jeszcze się nie odważyłam scare
Ale powolutku się przygotowuję. Zaczełam od 5%, teraz stosuję 10%.
Łuszczę sie zupełnie niźle, nawet po Zoracu tak nie obłaziłam.
W sumie świetny kwasik yes.

w sprawie zamówienia odpisuję na PW Smile.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jerzyl

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 15:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tonik z kwasem migdalowym i hydromanilem to wspaniała rzecz na noc.Pięknie nawilża.Łuszczenie oczywiscie mniejsze niż po atredermie Smile.Wydaje mi się że oprócz działania antybakteryjnego ma też silne właściwości antyoksydacyjne(w końcu to fenolokwas) bo wszelkie mrowienia i podrażnienia skóry po przyjściu z zasmrodzonego spalinami dworu znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Skórka ładnie napieta,rozjasniona i zrelaksowana,rano nawilżenie tez jest wyczuwalne podejrzewam ze kwas wydatnie ułatwia hydromanilowi dzialalnośc inteligentnej matrycy koloidalnej Wink .

Strona 1 z 4
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Retinoidy i kwasy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Skocz do: