nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Piwo na włosy

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Włosy
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hokus

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 13:57
Temat postu: Piwo na włosy
Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że Marzena pisała już gdzieś o stosowaniu piwa na włosy (bo tym się zainspirowałam), tylko nie wiem dokładnie gdzie, rozpoczynam więc nowy wątek - jeśli bałaganię, to proszę o przeniesienie Smile

Zrobiłam tak: piwo otworzyłam na kilka godzin przed użyciem go na włosy, żeby zwietrzał alkohol. Włosy umyłam, a potem spłukałam je piwem (włosy mam ledwie sięgające ramion, piwa zużyłam na płukanie, czy raczej polanie głowy Wink ok. 150 ml). Wysuszyłam włosy suszarką i byłam zadowolona z efektu: coś jakby lekką piankę zaplikować na włosy - lekkie usztywnienie, utrwalenie włosów, było ich dzięki temu jakby trochę więcej. Nie zaobserwowałam większej produkcji sebum po tym zabiegu.

Jeśli ktoś nie lubi gotowych pianek, to piwo może być prostą alternatywą. Trzeba tylko uważać z ilością, bo jeśli płukanie zrobi się zbyt dużą ilością, to usztywnienie może być za mocne - ja lubię tylko takie delikatne. No i warto pamiętać, że piwo przyciemnia włosy - u siebie po kilku zastosowaniach już wydaje mi się, że widzę pierwsze tego efekty Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fishbina

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 16:58
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Hokusie a jakieś efekty specjalne w postaci tzw. bukietu zapachowego po wysuszeniu włosów wystąpiły ? Wink
I przy okazji - mi akurat zawsze zależy na połysku najbardziej czy piwo nie obciąża włosów tym usztwnieniem i przy okazji trochę nie matowi?

Hokus

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 17:09
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Efektu zapachowego piwnego po wysuszeniu nie było - jedynie lekko było czuć ziołami po przystawieniu nosa bezpośrednio do głowy (szampon też był ziołowy, ale nie sądzę, żeby to on dawał ten zapach, to raczej chmiel).

Lekkie obciążenie jest - dlatego ten sposób raczej nie nadaje się na ciągłe i systematyczne stosowanie, bo się przedobrzy (jak z proteinami w moim przypadku).
Połysk - przy stosowaniu co jakiś czas w niewielkiej ilości na mokre włosy połysk jest minimalnie mniejszy IMO (moja mama zmiany nie zauważyła, ale mi się wydaje, że jednak minimalnie mniejszy był Wink )

Fishbina

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 17:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dzięki experymentatorze Smile
spróbuję zatem z mocniej rozcienczonym piwkiem w nie w ramach upiększania ale odżywiania. Twisted Evil

marzena

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 6:20
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ten przyciemniajacy efekt ma sens - szyszki chmielu sa w skladzie mieszanek do ciemnych wlosow.
Piwsko mozna tez przelac do butelki z psiukaczem i spryskiwac po umyciu i odzywieniu. Mozna nawet umyc butelke po plynie do mycia okien. Wink
Piwsko jest od dawna uzywane jako plyn do ukladania wlosow - pamietam z dziecinstwa moja mame zwilzajaca piwskiem wlosy przed nawinieciem na walki i teraz, w wielu moich "naturalnych" ksiazkach kosmetycznych polecane jest piwsko.
Raz wysuszone wlosy traca piwny zapach. Mozna tez piwskiem rozcienczac szampon.

agatka-a

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 11:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

po tej płukance piwem nie spłukiwać go?
hmm, musiałabym wypróbować, ale narazie musze poczekać, bo wole nie ryzykowac i nie kupować piwa, bo jak wiadomo to co zostanie wypiję, potem może zachcę więcej... a tu uczyć się do sesji trzeba Wink

zambezzi

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:41
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Na mnie piwo źle działa. Robiłam kilka krotnie różne podejścia Ja mam z natury lekko sztywne i suchawe i grube, po piwie wyglądam nieciekawie.
Myślę, że lepiej się sprawdza na miękkich i cieńszych włosach.

Sylwiassta

Wysłany: Nie Sty 07, 2007 23:50
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

O to zaraz sprawdze, bo wlasnie takie ciuenutkie, liche wlosy posiadam i jestem rowniez zainteresowana ich przyciemnieniem - chetnie zostane "krolikiem doswiadczalnym" tego watku!
Czy ciemne, tzw "mocne" piwo bedzie przyciemnialo szybciej? Jelsi tak, to jestem gotowa inwestowac nawet w Guinessa!

marzena

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 4:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Chociaz wypilam w zyciu hektolitry piwa, nigdy nie pilam ciemnego! Az sie wierzyc nie chce....Strzelam teraz troche w ciemno, ale - czy przypadkiem ciemna barwa nie jest zasluga slodu? Moze nie ma co naprawiac dobrej rzeczy. W zwyczajnym piwie masz witaminy, proteiny i troche cukru - na usztywnienie. Zobacz najpierw zwykle piwo i zdaj relacje.

Sylwiassta

Wysłany: Sro Sty 10, 2007 2:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Slod, powiadasz... A juz mialam nadzieje, ze jednak wiecej chmielu...
No nic, wkrotce dam znac o efektach eksperymentow!

marzena

Wysłany: Sob Sty 20, 2007 7:35
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Sylwiassta, ja wiem dlaczego nic o piwnych eksperymentach nie piszesz!
Bo Ty to piwo wypilas, przyznaj sie Laughing

moni

Wysłany: Sob Sty 20, 2007 13:30
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

a ja uzywalam piwa, ale w szamponie Sante nadajacym volumen i mam tez pianke do ukladania wlosow tez firmy Sante. Samego piwa(nie w kosmetykach naturalnych) na wlosy nie uzywalam

Sylwiassta

Wysłany: Sob Sty 20, 2007 21:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

marzena napisał:
Sylwiassta, ja wiem dlaczego nic o piwnych eksperymentach nie piszesz!
Bo Ty to piwo wypilas, przyznaj sie Laughing

Nie, stoi i czeka nadal, teraz sie bowiem nacieram sokiem z rzepy, musze poczekac az zakoncze kuracje. Dam znac, nie bojcie sie!

_mina_

Wysłany: Nie Sty 21, 2007 12:00
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

guiness jest ciemniejszy nie od wiekszej isosc chmielu ale od palonej pszenicy kotora poza zwyczajna jest do niego dodawana (ma posmak jak kawa troche).Akurat na wakacjach zwiedzilam browar Beamish (tez ciemne piwo) w Ilandii:)

vitaman

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 21:18
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jakiego piwa używacie ?
Bo raczej należało by się skupić na tych niepasteryzowany i niefiltrowanych.

te niedrogie i markowe z marketu to jest czysta destylacja i komercja. Produkt masowy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
balladyna

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 17:27
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Najlepsze byłoby piwo naturalne, bez ulepszaczy, tylko jak takowe zrobić ;/

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 17:53
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zrobić można (osobiście nie próbowałam).Tutaj np.kilka przepisów-
http://www.alkohole-domowe.com/piwo/przepisy-na-piwo-domowe
Tylko,że tyle roboty i potem wylać na głowę ...

ineslik

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze lepszy patent - ocet piwny. Ocet taki wyprodukowałam w następujący sposób
Cytat:
Ocet porzeczkowy powstał z wina z czarnych porzeczek – gotowe wino zaszczepiłam bakteriami octowymi. Na 5 litrów wina dodałam pół litra świeżego octu winogronowego (razem z galaretowatą masą – to “matka octowa” ). Pojemnik przykryłam przewiewną tkaniną , chroniącą przed muszkami.

Ocet piwny zrobiłam w taki sam sposób – 5 litrów piwa plus pół litra świeżego octu winnego . Ocet piwny ma niebywały smak – kwaśne nuty mieszają się z posmakiem pumpernikla.

westenra

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:37
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Inesliku, ledwie nazbierałam składników na twoje chlebki, a ty już tutaj z octem piwnym Shocked miej litość, nie nadążam!

Użyłaś rzeczywiście tego octu piwnego na włosy? Jakie efekty? I jak toto pachnie?

Ja idę jutro kupić ciemne piwo na miodzie gryczanym, powinno się nadać na włosy. Jak nie - chętnie skonsumuję Cool

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 20:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Aż poszłam umyć włosy, płukałam w podwójnej (na oko )ilości octu piwnego . Wącham i wącham, dałam M. do powąchania - ładnie pachną . Zero nut piwnych, zero octowych. Zresztą nie wiem jakie to mają być brzydkie octowe zapachy, moje octy nie mają takich.

Piwo robię sama, z koncentratu. Niedługo opiszę jak. Oszczędność jest, ale jaka satysfakcja!

Włosy jak kwasie mlekowym z keratyną.

westenra

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 21:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tak szybkie zakrólikowanie i udzielenie informacji Very Happy brzmi nieźle, szczególnie ta część o braku zapachu. Jeśli efekt jak po mlekowcu i keratynie, to włosy powinny być gładkie, sypkie i błyszczące, więc zazdroszczę - moje włosy są aktualnie na etapie gumowatym.

Cóż, trzeba chyba zacząć od szukania jutro niepryskanych jabłek...do własnego octu piwnego może nie dojdę, ale może chociaż jabłkowy zgodnie z twoim przepisem będę miała.

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 23:27
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mam ochotę się upić Very Happy

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Włosy
Skocz do: