nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Retin-A micro

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Retinoidy i kwasy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bajka

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 17:00
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

marian napisał:
Witam,
Czy ta apteka jest zaufana?
www.alldaychemist.com
Czy jak zamówie z niej retinoidy to będą to retinoidy a nie np jakiś krem bez rzadnych właściwości?
I ostatnie pytanie jak wyglada kwestia recepty i kosztów przesyłki.
PS To będzie ostatnie pytanie skąd oni mają takie niskie ceny w porównaniu z polskim(przecież to nie elektronika)?

Ja własnie od nich mam mój retin A micro(supatret)
Na pewno to nie jest zadna podróba, bo zachowuje się jak retinoid- wszystkie objawy zobacz post powyzej
Dlaczego tak niskie ceny - moze wdrażanie specyfików na rynek u nich mniej kosztuje?
Przy zamówieniu recepta nie jest potrzeba
Przesyłka dość droga chyba 25$,dlatego może zapytaj na forum i zamówcie w dwie osoby. Ja tak zrobiłam, koszty poszły na pół.

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 22:23
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Próbowałam się u nich zalogować i nie ma tam Polski, jako kraju do wysyłki. Jak sobie Bajka z tym poradziłaś?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bajka

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 13:43
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Był to mój pierwszy zakup i robiłam go z chłopakiem z forum.
Jak chcesz napiszę do niego ,bo to on robił zakupy i zapytam.(Odezwij się na pw zeby nie zaśmiecać forum)

Albo jeszcze poczekaj moze odpowie ktoś kto zamawiał sam i powie ci jak to zrobić

Wysłany: Sob Cze 18, 2011 19:33
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

[quote="Bajka"]
lenna napisał:
nie i to zdecydowanie Rolling Eyes

Lenna , na moim pudełku jest napis
Tretinoin Microsphere Gel 0,1% Supatret aqueous gel
Czy zatem powinien mieć on takie samo działanie jak twój wallbash

Martwi mnie ten suchy biały nalot po posmarowaniu, bo robi to wrażenie ze zastyga na powierzchni i się nie wchłania.
Dlatego po pewnym czasie smarowałam się olejem z HA i wtedy nalot znikał,przy samym HA byłam biała do rana Twisted Evil

Czy wszystko robię jak trzeba Rolling Eyes

Bajka, Ty masz wersję 0,1, a Lenna ma 0,04, więc masz 1,5raza mocniejszy niż Lenna, dlatego takie wrażenia przesuszu itp. To nie jest ten sam produkt.
Swoją drogą ja codziennie używam stężenia 0,1 w normalnej wersji tretinoidów, więc ciekawa jestem jak na mnie działałaby wersja micro 0,1. Myślę, że powinna być łagodniejsza, choć nie przeszkadza mi złuszczanie co jakiś czas.

Bajka

Wysłany: Nie Cze 19, 2011 14:54
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

tak Alex, wiem ze mamy z Lenną różne stężenia, tylko dziwił mnie wygląd żelu, bo ten mój bardziej przypomina lekką białą żelową maść i po nałozeniu pozostawia biały suchy nalot, którego nie można nawet zetrzeć dłonią.
Wygląda jak zaciek na skórze Shocked
Poniewaz był to mój pierwszy zakup dlatego dziwiła mnie taka postać zelu
Skóra złuszcza się bardzo delikatnie, co jest naprawdę świetne, niż to obłażenie płatkami po tretinoinie

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 8:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

u mnie nie ma żadnego przesuszu po supatret micro, żadnego podrażnienia ani negatywnego wpływu na naczynka też nie zauważyłam, problem jedynie z wydajnością, tubka mi starcza na ok.20 dni Rolling Eyes

Bajko, a Ty jak szybko tubkę zużywasz?

rz-sz

Wysłany: Sro Paź 12, 2011 21:20
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Witam,

chciałabym się przyłączyć do ewentualnych zamówień w celu zmniejszenia kosztów wysyłki. Czy ktoś planuje nabyć kilka tubeczek w najbliższym czasie?

PS>> przepraszam, że nie załatwiam tego via pw, ale nowi użytkownicy nie mają do tego prawa:)

Izik

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 16:57
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mam Supatret 0.1%. Posmarowałam się bez rozcieńczania- żółtawa mąka na twarzy. A z hilaluronem ciasto. Czyli dokładnie tak, jak ktoś wcześniej pisał. Plus dodatkowe mega podrażnienie na szyi. Nie chcę zepsuć działania, więc dopytuję. Czy z Iwostinem zero np. można mieszać?

eweleine

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 17:38
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Tez mam supatret w tym stężeniu. Staram się stosować go bardzo oszczędnie, wtedy nie ma takiego efektu pobielenia. Po godzinie, lub więcej coś dodatkowo nakładam typu olej z emu, w celu zwiększenia penetracji. Faktycznie trzeba uważać, bo są białe smugi. Ja wychodzę z założenia, że lepiej mniejszą ilość,szybko rozsmarowywać i ewentualnie częściej stosować. Podrażnień nie zanotowałam.

Może dziewczyny coś więcej wiedzą o mieszaniu z Iwostinem.

Pfifferling

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 18:35
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Pewnie można zmieszać ze wszystkim, z Iwostinem też, ale wtedy zmniejsza się koncentracja tretinoiny.
Ja sama pisałam wcześniej o tej pylisto-ciastowej powłoce na twarzy, ale sprawa się wyjaśniła, jak ostatnio chciałam sprawdzić, jakie są składniki bazy w aspekcie zastosowania żelu pod rolkę. Niestety nie podają składu bazy żelowej.
Jedyne, czego się dowiedziałam, przeglądając wkładkę informacyjną, była instrukcja aplikacyjna. Należy nakładać bardzo niewielką ilość, bo inaczej na twarzy tworzy się ciastowata powłoka a nie zwiększa to skuteczności.
Odnośnie samej struktury specyfiku, myślę, że bazą jest rzeczywiście żel a dodanie do niego mikrosferek powoduje powstanie zawiesiny z odczuwalnymi drobinkami jakby mąki.
Jeżeli nałożymy mało i na solidnie nawilżoną przed aplikacją skórę, białej powłoki nie ma. A do rana nie powinno się nakładać już niczego więcej. Mikrosferki są na tyle małe, że przenikną bez pomocy. Rano zmyć.

Izik

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 19:26
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Chyba mało nakładałam, ledwo tyle coby się rozsmarować się na twarzy dało. Spróbuję bardziej zwilżyć. Smile

ayem
Administrator

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 20:33
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja w zeszlym roku mialem Nexret gel 0.1, ten sam o ktorym wspominala Lenna, tylko ze moj byl z magic pharmy. zadnych problemow aplikacyjnych z nim nie bylo, niezaleznie od nakladanej ilosci (zwykle wielkosc ziarna grochu).

lenna napisał:
moj retin-a micro to NEXRET dr Reddy
http://www.business-standard.com/india/news/dr-...in-india/59655/on

zadnego bielenia, sciagniecia, efektu posypania mąką czy chocby sladow walkowania. żel jest żelem, choc lekko mlecznym.

dokladnie to

chociaz obecnie w alldayu pod tym zdjeciem figuruje wlasnie opis supatretu.
https://www.alldaychemist.com/1311-nexret.html
tak wiec w watku najwyrazniej mowa o dwoch roznych produktach.

co do mieszania lub nawilzania po zastosowaniu - jesli spojrzycie na cytat w pierwszym poscie, to przeczytacie ze przy formie micro nie zaleca sie stosowania juz niczego po. na ile rzeczywiscie zaburza to stopniowe uwalnianie tretinoiny z mikrosfer - tego nie wiem.

Izik

Wysłany: Sro Lut 29, 2012 18:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie donoszę, że po zwilżeniu i wmasowaniu mąki niet. Dzięki za podpowiedź. Very Happy

Asharalyn
Moderator

Wysłany: Sob Maj 19, 2012 16:03
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Uzywam nexret micro 0,04 od 3 miesięcy. Zamawiałam z Magicpharmy z duszą na ramieniu w grudniu zeszlego roku. Wszystko doszło w około 2-3 tyg.Ostatnio zamawiałam dla brata tez z magic i doszło blyskawicznie w 4 dni.
Stosuje co 2/3 dni(podobnie stosowalam zwykly retin) i toleruje go duzo lepiej. Nie mam czerwonych piekacych placków jak po retinie, łuszczenie delikatne. Dla skór delikatnych z tendencja do rosacea jest doskonały.
Przy stosowaniu Nexretu nie zostaje nic na twarzy-żadnej białej maki.

Mader

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 11:28
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Izik napisał:
Uprzejmie donoszę, że po zwilżeniu i wmasowaniu mąki niet. Dzięki za podpowiedź. Very Happy

a czy mozesz dokładnie opisać czym dokładnie nawilżałaś?
pozdrawiam

Izik

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 12:42
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Przed wmasowaniem retinu zwilżam twarz wodą. Smile

Mader

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 15:51
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

wallbash

Bajka

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 19:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja też po instrukcji Izika zaczęłam nakładać retin A micro na jeszcze wilgotną twarz, robię lekki tonik kwasu laktobionowego z woda destyl i na wilgotną twarz zaraz daję retin
I o dziwo retin przestał być biały, rozprowadza się szybko i jest ok Very Happy

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 19:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie ma co się denerwować, Mader,

ja od miesięcy robię tak samo : najpierw zwilżam twarz lekko woda, później jeżeli masowanie trwa dłużej, jeszcze odrobinę dodaję wody i jest ok., nie ma dużych białych smug, myślę że działa. Smile

Mader

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 6:12
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź proszę podpowiedzcie mi jeszcze czy nakładacie jeszcze jakis specyfik po retinie micro przed spankiem czy zostawiacie solo? Rolling Eyes

eweleine

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 11:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Nie ,nic nie nakładam później po retinie.

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Retinoidy i kwasy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Skocz do: